otrdiena, 2015. gada 6. oktobris

Annick Goutal Rose Absolue

Pasaule attīstas pa spirāli, viss, kas ir kādreiz bijis, - atgriežas, un, lai gan es tam piekrītu, tomēr ticu, ka katrā vijumā atkārtosies tikai labas lietas. Rozes, kas šobrīd svin uzvaras gājienu, ir vienas no tām.

Necerēti, negaidīti un pavisam nejaušo man ir izdevies tikt pie īsta vintage jeb 1984. gada radītā Annick Goutal aromāta Rose Absolue, ko mēdz dēvēt arī par visu rožu aromātu karalieni. Tās smaržas piramīdu veido tikai un vienīgi rozes - Maija, Damaskas, Turku, Ēģiptes, Marokas un Bulgārijas roze veido šo skaisto neparasto aromātu.
 

Neparasta šī smarža ir jau vien tādēļ, ka jau esam pieraduši pie kompozīcijām, kas ietver sevī teju desmit dažādas notis, un esam jau piemirsuši kā tas bija agrāk, kad roze bija roze.

Aromāts ir silts, tajā var ietīties kā kašmira palantīnā, aizvert acis un iedomāties sevi esam kādā tālā Austrumu zemē. Tas atgādina arī ēterisko rožu eļļu un relaksēto sajūtu, kas pārņem pēc karstās jogas nodarbības. Tas atgādina arī vecmāmiņas skapi, kur kādreiz stāv no Indijas vesta smaržu pudelīte un maciņš.

Aromāts, kurā ir savijusies gan pagātne, gan tagadne, gan arī nākotne,dzimtene, tālās zemes un kultūras. Aromāts ārpus laika un telpas.7 komentāri:

  1. Nu tiiiiiiik skaists apraksts!! :) Nezinu kā smaržo šīs smaržas, bet lasot atsauksmi šķiet, ka man jau patīk šīs smaržas un pilnīgi jūtu to aromātu! :D

    AtbildētDzēst
  2. Es gribu sev tādas rožu smaržas, kā smaržo Isle of Wolf rožu svece.. :)

    AtbildētDzēst
  3. Kur tādas var iegādāties? Ļoti patīk rožu smarža.

    AtbildētDzēst