pirmdiena, 2015. gada 24. augusts

La Poudre Caron

La Poudre Caron - kults, leģenda, romantiski sapņaina elpa izrunā, vairāk kā gadsimta senā Caron nama vēsture un tradīcijas, rožu smarža, iesaiņojums... Caron, tu esi mans.
Lai izprastu šī pūdera kulta statusu, vien pieminēšu, ka pirmo reizi, gaismu ieraudzīdams tālajā 1939. gadā, pūderis radīja apvērsumu tā laika sieviešu pasaulē, kas iepriekš nepazina tik maigu tekstūru, smalkāko malumu un debešķīgu rozes absolūta aromātu. Leģenda vēstī, ka pūdera receptūra, kas tiek turēta lielā noslēpumā, nav mainīta vēl joprojām, un arī šobaltdien tā ir soli priekšā teju visiem selektīvās kosmētikas birstošiem pūderiem. Tā kā bieži vien kosmētiku man pārdod tieši šīs skaistās leģendas, es nepūlos noskaidrot patiesību vai melus.Šobrīd, pēc76 gadiem kopš Caron pūderis ir ieraudzījis gaismu, tas ir pieejams divos veidos - kombinētai vai taukainai ādai paredzētais Classique sniedz sedzošu pārklājumu, labi matējot un maskējot poras. Savukārt Transparente sērija ir vairāk piemērota sausai, dehidrētai, norugušai ādai, jo sastāvā esošās gaismas atstarojošās daļiņas piešķir ādai veselīgu mirdzumu un tā pārklājums ir mazliet vieglāks. Toņu izvēle abās sērijās ir plaša.

Es pamēģināju abas versijas uz savas ādas un tomēr izvēlējos klasiskās sērijas pūderi tonī Invisible, lai arī Transparente pūderi man arī ļoti patika.


Pāris vārdus veltot iepakojumam - metāla kastīte slēpj sevī pūkainu pufu, skrūvējams pūdera nodalījums, kas rūpīgi sargās pūderi no mazām nerātnām roķelē, un vēl tā neērtā daļa: sietiņš, kas vienkārši tiek uzlikts virsū, it kā pagriežot pūderis smuki nāk laukā, bet tā kā konstrukcija nav pienācīgi nostiprināta, man viss birst apkārt iegremdētam sietiņam. Jā, tāpēc laikam arī es neesmu iemīlējusi birstošos pūderus. Es nesaprotu, kā cilvēks var uzklāt birstošo pūderi tikai uz sejas, nevis arī uz galda un, trakākais, drēbēm. 

 


Toties pārklājums sanāk jauks. Sekoju līdzi pamācībai - ļoti rūpīgi uzklāju ar pufu, lieko noslaukot ar otu. Ideāli, skaista matēta seja, tonis ir izlīdzināts arī poras izskatās šaurākas. Efekts ir paliekošs un īpašas korekcijas dienas laikā neprasa. Šeit gan ir jāatzīmē, ka pūderis īsti nesadzīvos ar krēmveida dekoratīvo kosmētiku, piemēram, konsīleri, iesūksies tajā, veidojot pleķīti, līdz ar to būs piemērots sejām, kas neprasa īpaši lielas korekcijas. 

Ar ko es neesmu mierā, atkal, atkal un atkal, tā ir tekstūra, ak, man patīk viss, bet man ir tik grūti pieņemt birstošo pūderi kā sugu, es noteikti skatīšos Caron pūdera kompakto versiju. 

Cena: ~50Eur par 30g. Tā ir milzīga kaste, omei, mammai, meitai.


4 komentāri:

 1. Manai problemātiskajai ādai birstošie pūderi neder, bet iepakojums šim - ak, vai, cik jauks! Tas pufs...tik mīlīgs un elegants tai pat laikā.

  AtbildētDzēst
 2. Sveika! Kur tu šo pirki? Un vai "nesadzīvos ar krēmveida dekoratīvo kosmētiku", nozīmē, ka šis pūderis ir nevis pūderis, ko lieto, lai nostiprinātu tonālo, bet gan pats ir "tonālais" jeb pamats?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Es pirku Creme De La Creme veikalā Klaipēdā. Jā, es domāju, ka tas ir drīzāk pamats nekā lai nostiprinātu tonālo.

   Dzēst