svētdiena, 2015. gada 12. aprīlis

Ziedu karaliene.

Ziedu karaliene - roze, apbur ar savu krāšņumu un aromātu. Šie senie ziedi, kas redzējuši tik daudz - Seno Ēģipti un Kleopatras sirdi, zināja visu par Napoleona Bonaparta un Žozefīnes mīlas stāstu, piedalījās pat savā Rožu Karā Anglijā, arī šodien zied, iedvesmo un izrotā mūsu steidzīgo ikdienu.

Izmantoju lielisku Nose.fr iespēju - pasūtīt jebkuru šajā vietnē piedāvāto aromātu testera izmērā. Tas, ko meklēju es, protams, bija rozes. Dzēlīgas un svaigas, siltas un austrumnieciskas, saulē sakarsušas un rīta rasā mazgātas.


Aromātus es apzināti nesarindoju simpātiju secībā, jo katrā ir kaut kas, kas mani uzrunā, taču noteikti pamanīsiet, kuri no visiem mēģinātiem man patīk vairāk.

1. Keiko Mecheri Damascena. Starp bagātīgiem un kupliem ogu krūmiem ziedoša skaistule, kas veras pretī karstai saulei bezvēja dienā. Skābenas upeņu lapas un ar sulu pilnās ogas sargā trauslo rozes ziedu no svilinošas saules.

2. James Heeley Hippie rose - rožu šiprs. Zaļā garos matos plīvojošā roze, garā kleita un slitlā pačūlijas, muskusa šalle, priekšā tikai ceļš, mežs un saullēkts. Viens no manām mīļākām šī sējuma rozēm.

3. Rose Oud by Kilian. Austrumi, garšvielu tirgus, nevainojami baltās mājas, nevainojami baltie tērpi, sarkana zeme, maģiskas melnās acis, ūdenspīpes dūmi un citāras skaņas. Majestatiska un leģendāra smarža, kas pieprasa nevainojamu stāju.

4. Maison Francis Kurkdjian A la Rose - maigums un dižciltība. Aromāts, kura radīšanu iedvesmoja Marijas Antuanetes portrets brīnišķīgas mākslinieces Elizabetes Vižē le Brunas radīts. Aromāts, kas sēž ļoti tuvu ādai - vijolīšu dobes un jaunās rozes, kuru ziedlapiņās kā dimanti grezno lielas lietus lāses. Citrusi, bergamots un ciedrkoks piešķir aromātam svaigas, bet ļoti maigas notis. Aromāts - sievišķība un mīlestība.

5. Miller et Bertaux Shanti Shanti ir Indija un maigā klasika vienā stikla traukā. Tas ir rožu un īrisu pušķis, pikantu garšvielu ieskauts. Lai arī garšvielas vienmēr rada vakara noskaņas, šis aromāts ir tik izmsmalcināts, ka būs lielisks lietišķas dāmas sabiedrotais.

6. L'Artisan Parfumeur Voleur de Roses. Neliela sarkankoka lāde ar apsūbējuša misiņa mežģīņu furnitūru, tā slēpj kādas sievietes dzimtas dārgumus - gredzenu ar dzimtas ģērboni, kāda slavena rotkaļa  darinātos auskarus, pērles un ametistus. Lādīte ir tik sena, ka mēs sajūtam, ka kādreiz tur bija izlijusi rožu eļļa. Kaut kad ļoti sen, varbūt pirms vairākām paaudzēm. Dāma atver šo lādīti, ieelpo šo paaudzēm loloto smaržu un zina, ko dāvinās meitai viņas kāzu dienā.

7. Creed Spring Flower. Spilgts, krāsains, rozā pavasaris. Tā ir koša saule, priecīgās putnu čalas, jau manāma svaigā zāle un mānīgās pavasara dienas, jau it kā silts, bet šalli tomēr vajag. Aromāts, kur jasmīna ziedi un siltās muskusa bāzes tomēr aizēno karalieni, it kā sakot, ka pavasarī viss ir skaists.

Manam degunam ir mazliet jāatpūšas, arī no tik saistām lietām un aromātiem mēdz nogurt. Taču iedvesmai un blociņam: kuri ir Jūsu iemīļotākie rožu aromāti?

4 komentāri:

 1. Man ļoti patīk Atelier Cologne Rose Anonyme un Lush Rose Jam - ļoti līdzīgi aromāti, saldas, medainas rozes. Lai arī puķu veikalos man rožu smarža pārāk pie sirds neiet, tomēr labprāt to redzu smaržu kompozīcijās :)

  AtbildētDzēst
 2. man rožu aromāti laikam sāk iepatikties ar vecumu :D jo agrāk nekad nedomātu, ka kaut kas tāds var patikt. pagaidām manas rozes ir no širptreba lauciņa - Galliano roze, kas smaržo kā no dobes, mazliet pieklājīgāka roze no Karl Lagerfeld for her un Cartier Goutte de Rose. tik dažādas, tik dažādiem noskaņojumiem un laika apstākļiem :)

  AtbildētDzēst
 3. vienīgā veiksmīgi atklātā roze ir rose jam dušas želeja.
  Bet man kā upeņu mīlētājai jau deguns sajūt ilgpilnais gaidas pēc Mecheri damascena

  AtbildētDzēst
 4. izteikti rozu aromati nav isti mana stihija, bet tavi apraksti ir tik garsigi un vilinosi, ka noteikti meginasu kaut ko "rozainu" pieradinat.
  bet saistiba ar nose.fr man ir praktisks jautajums - ka tu izvelejies piegadi un cik ta izmaksaja? jo pati esmu viesojusies saja lapa, bet vienigas piegades opcijas parasti ir eur 70 apmera, vai ari "pick up" veikala. jau esmu so un to noskatijusi tur, bet nekadi netieku gudra par to piegadi... jo 70 eur skiet loti parspileti...

  AtbildētDzēst