ceturtdiena, 2015. gada 15. janvāris

Skaistuma mīti. Mazliet par tiem.Janas Zubcovas (beautyinsider.ru) un Tiinas Orasmae-Meder (Meder kosmētikas zīmola dibinātājas, ārstes kosmetoloģes) projekts, grāmata tieši šodienai ar mūsdienīgu skatījumu, mūsdienu mītiem un mūsdienu cilvēkam, lielākā daļa zināmi, tomēr priekš sevis atradu interesantus knifiņus par kuriem varbūt kaut kad kaut ko, bet aizdomājusies neesmu. Beauty blogger must have, tāpat kā meteorīti – īsti dzīvībai svarīgi tie nav, taču būt par laimīgu īpašnieci ir jauki.
Tikai par dažiem:

Kosmētisko līdzekļu sastāvu pētīšana. Pirmais lielais mīts. Nav noslēpums, ka neesam ķīmiķes, bet cītīgi meklējam tur kaitīgās vai tieši otrādi – aktīvās vielas. Saprotam, ka sastāvā līdzeklī esošās vielas ir norādītas dilstošā secībā, tāpēc domājam, ka, ja kāds ekstrakts stāv pirmspēdējā vietā, tā tur tikpat kā nav. Nepareizi, mēs nevaram zināt kāda ir „ejošā”  aktīvā un pieļaujamā šī līdzekļa koncentrācija, kāda ir nepieciešama, lai viss vienoti strādātu, nebojātos un nenodarītu mums skādi. Tātad, atliek uzticēties.

No kā vismaz man izriet otrais mīts. Dārgā un lētā kosmētika atšķiras tikai ar iepakojumu. Jā un nē. Ir ražotāji, kuriem ir savas laboratorijas, kas rada unikālas formulas, taču šādu ražotāju ir maz. Pārsvarā tie ir lieli koncerni, kas ražo konkrētās bāzes formulas. X kosmētikais uzņēmums, kas grib radīt mitrinošo krēmu, nopērk šo bāzes formulu, izmēģina, sasaiņo un voilā, kādu cenu tas uzliks? 10 vai 100Eur, kāds iepakojums būs? Plastmasas tūta vai apzeltīts kristāls? Viena medaļas puse. Otra puse – ir sastāvdaļas, kas sava dārdzīguma dēļ nevar iekļūt lētajā krēmā. Izejvielas – tās var būt vienkārši kaut kā kaut kur iegūtas, var būt citas – piemēram, šī sviests, kas ir vākts noteiktā reģionā, noteiktā laikā. Kura krēmā ir kas, kā zināt – nu tiešām, kā zināt? 

Parabēnu un alumīnija sāļu kaitīgums un vēža saslimšanu izraisīšana, manuprāt, jau miltos samalts mīts. MĪTS! 

Kas Jums patiks. Universālais, mīlētais micelārais ūdens. Visi, arī mans dermatologs saka, ka noskalošanu neprasa un papildus toniku arī nē. Aj, īsti nē – micella ir virsmas aktīvā viela, kas ilgstoši „uzturoties” ādā, var raisīt kairinājumu. Atstājam micelāros ūdeņus kādai retai īpašā slinkuma reizei vai apstākļiem. 

Manuprāt, mīts par organisko kosmētiku kā par visiedarbīgāko un alerģiju neizraisošo jau arī sācis pamazām zaudēt savu aktualitāti. Nu nav, organiķi cīnās par sertifikātiem, bet šo līdzekļu molekulas ir tik lielas, ka par neko efektīvu nenākas runāt. Turklāt, dabīgās vielas mēdz būt alerģiskākas par „formulām”.

Laikam jābeidz, paliek grūti lasāmi. 

Strijas – zinājāt, ka varbūtība iegūt strijas pēc 30 ir krietni mazāka nekā iegūt tās ap saviem 20!? Es domāju tieši otrādi, bet jā, mana grūtniecība bija bez strijām, viss kas ir, ir no padsmitnieka straujās augšanas. Striju galvenā pazīme – stipri neizoša āda, ja vēderiņš aug un jūtat, tad momentā, kā autore raksta, „pat liftā, spiediet pogu uz augšējo stāvu un fiksi smērējiet barojošo krēmu, paspēsiet!”, lūk.

Pretcelulīta pasākumi. Apvaldīt ir iespējams. Procedūras un līdzekļi atkarībā no cikla. Pirmajā cikla fāzē taukus šķeļošie līdzekļi. Otrajā – ūdeni izdavošie un drenējošie. 

Vēl ir ļoti interesanta nodaļa par SPF, mīti par Āzijas kosmētikas burvestībām, botoksu ne tikai sejā, bet arī padusēs, paplašinātām porām, hialuronskābi un daudz ko citu. 

Vispār jau noder vairāk kā meteorīti un ja skaistuma nozare vispār šķiet saistoša, tad grāmatu vēl var nopirkt Polaris grāmatnīcās. 

Ar nepacietību gaidu arī Sugar viedokli! 

26 komentāri:

 1. vovo.. es nekad nekomentēju, kad meitenes tonika vietā lieto micelāro, negribēju atrauties pa seju, bet beidzot Tu pateici to skaļi :)
  Un par strijām - es tās dabūju tiesi 18 gados, pārceļoties uz kojām, parejot no mājas ēdiena uz desmaizēm.

  AtbildētDzēst
 2. Mans dermatologs gan saka, ka micelāro ūdeni obligāti vajag noskalot :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Es pie dermatologa biju 13.g. rudenī, šausmīgi laiks skrien un, jā, tad man teica nenoskalot. Redz, šoruden atkal iešu, pašaušos ar lāzeri, bet šis būs viņai eksāmena jautājums! :)

   Dzēst
  2. Ko plāno darīt ar lāzeri?
   Dēļ hormonu izmaiņām biju sakaitinājusi izsitumus uz muguras un mēneša laikā smukā āda ir sabojāta ar pumpu rētām. Varbūt zini kur to (Un vai vispār var) var dabūt nost?

   Dzēst
  3. Man jātiek gakā ar apsārtumu/kapilāriem un kaut kādas no pumpām zilās rētiņas ar ir. Ar to visu un ar Tevis aprakstītajām mierīgi tiek galā. Vērsies uz kādu no klīnikām (VC4 EDK, Lāzerplastikas klīnika u/tml.).

   Dzēst
  4. Vai kapilāri tev arī reāli pēc 1 procedūras pazuda? pagājušajā pavasarī taisīju procedūru, meistare vēl oteica, ka nekā man tur nav un pēc mēneša vispār viss pazudīs, bet nepazuda pilnīgi nekas. Es gan salonā taisīju. Droši vien klīnikās drošāk.

   Dzēst
 3. Ļoti noderīgi... Labprāt uzzinātu ko vairāk par paplašinātām porām, SPF uttt. Bet man pašai ļoti slikti ar krievu valodu :(

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Es domāju, ka es noteikti veltīšu laiku šīm tēmām! Pierakstīšu plānotājā.

   Dzēst
 4. Man ar micelāro ir tā.( Bioderma rozā) Pirmkārt, noskalot "prasās" ..otrkārt, ja sākumā nebija nekādas reakcijas un viss bija ok, tad tagad, jau kādu laiku, no rīta notīrot seju, iere paliek ar sarkaniem plankumiem.bet tādiem diezgan košiem. Vakarā, notīrot kosmētiku, nekā tāda nav.Tāpēc no rītiem vairs micelāro neizmantoju. Tikai kosmētikas noņemšanai.

  AtbildētDzēst
 5. Ieinteresēji! Vajadzēs šo grāmatu iegādāties! :)

  AtbildētDzēst
 6. Paldies, ka padalījies! :) Micelāro ūdeni arī skaloju nost, man patīk seju skalot ar ūdeni, tas man psiholoģiski komfortablāk. :)

  AtbildētDzēst
 7. par micelārajiem piekrītu - jo es pēc it kā kosmētikas noņemšanas un attīrīšanas ar micelāro ūdeni ir sajūta,ka āda ir pārklāta ar plēvīti un nav tās tīrības sajūtu. Es vienmēr seju pat pēc šī ūdens lietošanas tik un tā mazgāju ar Biodermas sejas mazgāšanas līdzekli.

  AtbildētDzēst
 8. Ieintriģēji ar grāmatu, domāju, ka nopirkšu. Es gan nezinu kā man būs ar strijām, kad man būs 30, ja trakāk nekā 20 gados, tad šausmas :D , bet man jau savos 22 gados ir daudz striju, tieši uz kājām, trakākās radās ap 13 gadiem, kad strauji sāku augt, nākamās parādījās 19 gadu vecumā, kad pieņēmos svarā par 5 kg, bet tās tādas plānas, nevar salīdiznāt ar biezumu kāds man no 13 gadu vecuma, un arī tagad ļoti skatos uz savu svaru, jo man pat pie minimāla svara pieauguma rodas arvien jaunas. Ārste teica, ka man zemādas tauku slānis pārāk mazs, sausa āda, kaut arī to baroju ar krēmiem un cenšos ēst veselīgi, tad pateica, ka vielmaiņas traucējumi vainīgi. Manai draudzenei pēc diviem bērniem nevienas strijas, man nav bērnu, un ir, katrs esam atšķirīgi. Kājas izskatās diezgan bēdīgi un dzen mani kompleksos, kaut arī no apkārtējiem neesmu dzirdējusi nekādus sliktus komentārus, iespējams, pārāk toleranti visi :D . Esmu lasījusi par kosmetaloģiskajām procedūrām, kas spēj padarīt striju paskatu ne tik nožēlojamu, bet radies iespaids, ka tās nav uz visu laiku, un jāatkārto regulāri, bet, ja zinātu, ka efekts ir, darītu. Es micerālo ūdeni vienmēr skaloju nost, jo āda vienmēr vislabāk jūtas, kad noskalota ar ūdeni. Gribēju uzslavēt Tavu blogu, man ļoti patīk Tavs rakstīšanas stils, kad lasu rodas sajūta, ka var uzticēties tam, ko esi aprakstījusi, jo konstruktīva kritika man vienmēr patīk labāk, nekā, kad tikai raksta uķi-puķi kā viss patīk.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Sekojot šai teorijai, viss, savu striju limitu esi izsmēlusi! :D Par tiem apkārtējiem, es ticu, ka lielākā daļa nemaz neredz, nenojauš un neaizdomājas, bet pa ja nojauš un redz, nu ko tas maina, pasakot, ka Anna, Tev, zini strijas, vai tad pati neredzi un laimīgi nenojaut! :D Man ir viena paziņa, skaista, slaida u.tml. līdz vienu dienu viņa man pateica, ka viss jau būtu labi, ja ne tās šausmīgās strijas. Es neredzēju viņai tās strijas, goda vārds!!! :)
   Jā, pie mīta bija minētas arī iespējas likvidēšanai (padarīšanai par mazāk redzamām), bet autore bilda, ka arī nevienai metodikai nav garantiju un daudzas ir ļoooti drastiskas un īsti tas mehānisms kāpēc rodas vieniem, bet citiem nē u.tml. arī nav līdz galam izpētīts.

   Un paldies par komplimentu, patīkami! :)

   Dzēst
 9. Vai grāmatā valoda ļoti sarežģīta? Traki interesē, bet baidos, vai pietiks ar manām valodas zināšanām.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Es teikšu, ka nē. Brīžiem traucē un apnicīgi ķīmisko formulu nosaukumu virknējumi, bet tam jau īsti nav nekāda sakara ar valodas sarežģītību.

   Dzēst
 10. Paldies par tik noderīgu rakstu.Kā jau augstāk minēja,būtu interesanti arī par pārējo palasīt! ;)
  Par micelāro ūdeni es zināju,man kosmetologs par to ir teicis un es pieturos pie tā,citreiz protams ir slinkuma reizes,bet ne bieži.
  Par strijām,cerēsim,ka tā arī būs,kaut gan esmu ievērojusi,ka kopš 19 gadu vecuma man nemaz tās tik bieži neuzrodas,tie 19-20 organismam tāds pārejas vecums no meitenes uz sievieti,uzrodas gan liekais svars,gan strijas,tad atkal straujs svara zudums.Dažreiz pat žēl,ka tajos gados tā neinteresējos par skaistumkopšanu,iespējams būtu novērsusi striju esamību. Kaut gan,jā,nav tas tik traģiski,dzīvot var. :D

  AtbildētDzēst
 11. Par strijām fakts - es arī savas dabūju līdz 20 gadu vecumam, uz gurniem un pēcpuses :( Svārstījās svars, augu garumā, un - tadā!
  Kas ir pats šausmīgākais, tad tās uzreiz bija baltas, nekā labojama..tā ka peldkostīmā publiski nerādos.
  Piesakos uz info par paplašinātām porām.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Info ļoti labi kalpo citiem, ko vajadzētu darīt sdavādāk..

   Dzēst
 12. Manuprāt, par to micelāro ūdeni un noskalošanu ir tā kā kokam ar diviem galiem, jo, jā pēc pareizības micelārais ūdens ir jānoskalo, tā to saka dermatologi, bet dermatologi saka arī to, ka uz sejas ādas nevajag pārlieku daudz lietot ūdeni, bet tas nozīmē, ka ja es katru vakaru skalošu nost vēl micelāro ūdeni, visu laiku pārlieki bojāšu sejas stāvokli. Jātsakās tad jau labāk no abiem :D

  AtbildētDzēst
 13. Sveika!
  Kur gramatu var iegadaties? Tikai online? Paldies jau ieprieks par atbildi!

  AtbildētDzēst