piektdiena, 2015. gada 2. janvāris

Rīti. Sveces.Rīti. Rīti parasti ir tikai mani rīti, kad suns jau izvests, bērns guļ, bet kolēģi tikai pošas uz darbu. Laiks nesteidzīgi iedzert ūdeni un kafiju, pāršķirstīt plānotāju, izsvītrot izdarīto, pierakstīt darāmo, apdomāt dienu, uzsmaidīt rītam un pēkšņi manās mājās ienākušās sveces ir liels miera un iedvesmas avots. 

Agrāk es nesapratu šo sveču dedzināšanas kultūru. Lai piedod man visi, bet, nē, es vienkārši nesapratu, kāpēc un kā var visu tumšo rudeni un ziemu dien dienā ienest savās mājās kapsētu. Tās ir parafīna sveces, tās smaržo pēc bērēm, es nevaru. Smaržīgās parafīna sveces ir vēl trakākas – no tām sāp galva, šķiet, ka tās indē visu sev apkārt. Izrādās manas asociācijas nemaz tik aplamas nav bijušas. Parafīns, degot, tiešām veido kaitīgus savienojumus, nemaz nerunājot par sintētiskām daktīm un to radītiem melniem mutuļiem. 

Taču, kā izrādījās, sveces var kļūt par gaismu – vaska sveces. Bišu vaska vai sojas vaska. Vietējie ražotāji piedāvā plašu smaržīgo uguntiņu klāstu. Emīlijas bišu vaska svecītes – un mājās ir siltā vasara, bet šobrīd man ir iepatikušās candle.lv dabīgā sojas vaska sveces ar vieglu devu ēterisko eļļu un mūsu pašu vāktām zālītēm, kokvilnas daktīm un roku darbu. Šim svecēm ir gan estētisks noformējums, gan kvalitāte, gan ļoti viegli jaušama smarža, ko noteikti novērtēs mazo dzīvokļu īpašnieki – aromāts negāzīs kā ar bomi un sveci var dedzināt arī cauru dienu, nebūs par daudz, tiesa mazā svece izdegs divu dienu laikā. Toties plašumu īpašnieki var veidot vairāku sveču kompozīcijas. Aromātu izvēle pagaidām nav pārāk liela, toties lieliska, iegādājos lavandu, ilang-ilang ar citronu un skapī liekamos sojas vaska aplīšus ar kanēļa un apelsīna smaržu uzdāvināju mammai. Dāvanā man tika svece bez aromāta. Iepriecina arī cena, kas ir 5.90Eur par „mazo” 200ml sveci un 8.90Eur par 350ml sveci. 

Iegādāties var lavandas.lv veikalā interneta vai Lavandas veikalos Latvijā. Es Ogrē, tur bija fantastiski zinoša pārdevēja! 

12 comments:

 1. Man ir vaniļas svece, ilgāk par 20 min. nav iespējams dedzināt un turēt ārpus iepakojuma. Pārāk intensīva smarža, dedzina nāsis, lai gan viesistaba ir diezgan plaša.

  AtbildētDzēst
 2. Man ir sliktās "kapu" sveces. :D
  Bet šīs izskatās foršas un cena arī ir ok. :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Es arī uzņemu mājās visas, kuras deg un smuki izskatās. :D Bet noteikti gribētu pamēģināt arī šīs. :)

   Dzēst
  2. Piromānes, ka tik kaut ko dedzināt! :D

   Dzēst
 3. Mana zinošā kolēģe sacīja, ka vaska sveces ie vienīgās, kas enerģētiski spēj attīrīt telpu. Man pašai lielākoties ir "sliktās" sveces (arī smaržīgās), bet man patīk :) Noteikti izmēģināšu arī vaska sveces

  Miss?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. A, nu redz, es nezinādāma jutu, ka tās nevajag, bet vajag šitās! :)

   Dzēst
 4. Man pašai arī nenorāli patīk rapšu vaska sveces kas bija roku darbs, bet tagad to pārdevēju vairs nevaru atrast tāpēc jādedzina sintētiskās :D

  AtbildētDzēst
 5. Man ar tagad kad mazais mājās tikai bišu un sojas vaska sveces.
  Paldies, ka padalījies, par šīm nezināju.

  AtbildētDzēst
 6. Iesaku Joik sveces (šķiet, no sojas vaska), maksā ap 8 eur un tās smaržas... Šobrīd man absolūtajā topā ir piparkūku aromāta svece, bet tur vēl lērums visādu variantu, ko izmēģināt :)

  AtbildētDzēst
 7. Es arī nesaprotu to sveču kultūru, nesaprotu beauty bloggeres, kam video fonā vienmēr deg sveces..
  Šad tad dedzinu parastās ploškas - ielieku smukā svečturī, lai pa istabu interesants raksts un dedzinu :)

  AtbildētDzēst