ceturtdiena, 2015. gada 29. janvāris

L'art de la Cire: Diptyque Baies

Šo baltā vaska smaržīgais brīnumu ar melnem burtiem sānos redzējis nav laikam vairs tikai slinkais, par manas mājas smaržīgo labsajūtu tagad rūpējas Diptyque Baies svece.


Diptyque smaržīgo svecu vēsture aizsākās 1963. gadā, kad sauli un pirmos pircējus ieraudzīja pilnībā ar rokām darinātās sveces, un joprojām, lai arī gadsimta skaitlis jau nomainījies, Diptyque sveces ir roku darbs, tie ir vislabākās kvalitātes vaski, daktis un tikai augstvērtīgi citas izejvielas un materiāli un neatkārtojams aromāts 8-12% koncentrācijā.

Aromāta koncentrācija ļauj baudīt smaržu, pat neaizdedzinot sveci, arī kartona kastīte noteikti iepriecinās drēbju skapi, taču šī ir tik cēla smarža, kas, lai arī ir tik spēcīga, neizraisa negatīvas sajūtas.

Sveču aromāts tiek veidots tāpat kā smaržām - ir bāzes notis, sirds un augšējās notis un tāpat kā uz ādas, izdaloties siltumam, iezaigojas dažādas aromāta šķautnes. Esot liela māksla, radīt tādu smaržu, ko nesabojātu uguns. Cik ļauj noprast mans provinciālais deguns, tā tiešām ir: Baies svaigā Bulgārijas roze, kas rīta agrumā mazgājas rasā un, kamēr cilvēce vēl guļ, sačukstas ar upeņu krūmu. 

190g svece priecēs mūs ar aptuveni 60 degšanas stundām, tad rindā gaida jau nākamā svece - Mimosa, tā noteikti nebūs pēdējā. Ja vīrs, kurš līdz šim laikam pat i nav manījis manu jauno aizraušanos, ienākot mājās, pajautā, kas tad mums tik jauki smaržo, tad es saku, ka ir vērts.
Savas sveces pasūtīju no Nose.fr. Pie mums var iegādāties Krassky interjera salonā.


16 comments:

 1. Ui, ku skaisti! Tu varētu rakstīt sveču reklāmas rakstus - uz mani JAU iedarbojas :D Gribu, lai arī manā guļamistabā roze sačukstās ar to upeņu krūmu!

  Miss?

  AtbildētDzēst
 2. Lasīju un jau aizsapņojos par upeņu krūmiem - pasakaini! :)

  AtbildētDzēst
 3. Super, paldies tev par noderīgu rakstu :) gorši zināt, kur pie mums var iegādāties, nezgan kur izdevīgāk sūtīt vai tur kur var aptaustīt? :)
  Man šīs kulta sveces gribas kā interjera elementu, jo nu pasaule slimo un visi zin, kas tās par svecēm :))

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Krassky, ja nemaldos, maksāja par 6Eur dārgāk, tur jāskatās, ja domā sūtīt vismaz 2 sveces (tad sūtīšana par brīvu), tad izdevīgi, ja nē, tad laikam - nē. :)

   Dzēst
 4. Traki dārgi, man būtu žēl dedzināt tik dārgu mantu :( Man patīk Joik sveces, maksā ap 8eur :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Ahm, toties izkūp nu tiiiik smaržīgi! :) Es noteikti mēģināšu Joik sveces!

   Dzēst
 5. Man uz ziemas periodu bija - Ambre Cognac. rada tik patikamu siltuma sajutu majas :)

  AtbildētDzēst
 6. Nav žēl naudas tik dārgām svecēm? :D Pieļauju, ka smaržo fantastiski, bet man, kā sveču maniakam, tā svecīte būtu 4-5 dienām..dārgs prieks sanāk. Nu, vai arī reta un īpaša sevis palutināšana.
  Atceros, Sex and The City viena no Diptyque svecēm stāvēja Kerijai uz plaukta :D

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Es gribētu būt taupīgāka, bet pagaidām nesanāk, jo nē, nav žēl! Gribētos, lai būtu. :)

   Dzēst