sestdiena, 2014. gada 29. marts

Vakara pārsteigums!Vakar mūs mājās gaidīja pārsteigums. Ienācām telpās pēc nelielas vakara pastaigas, es kā parasti čivinu ar vīru, noņemu suni no siksniņas, lai ietu mazgāt ķepas, bet šis metas viesistabā....
Pēc sekundēm dzirdam, ka kaut kas krīt, gāžas, rīvējas, stīvējas. Ienākam viesistabā un Fēlikss kaut ko ņemas garajos aizkaros, likās, ka bija sapinies, bet jo vairāk cenšas atgūt brīvību, jo vairāk sapinas – tā vienreiz bija gadījies, viņš man pat aizkaru stangu ir nocēlis, pēc tam kādu nedēļu viesistabā baidījās rādīties. 

Domāju, ka šis ir tas gadījums,  bet pēkšņi no aizkaru apakšas izskrien MELNS KAĶIS un metas bēgt pa māju, Fēlikss pakaļ, mēs abi apstulbuši. Kaķis atrada patvērumu mazā koridora loga augšpusē, tas bija burtiski vertikāls skrējiens debesīs, suns apakšā ārdās, kaķim acīs visas pasaules stress un neziņa par savu nākotni, mūs rausta histēriskie smiekli, to pēkšņi nomaina izbrīns, kā slēgtā mājā var uzrasties kaķis, turklāt viscaur melns (burvestība?) un vispār, kā to tagad nesāpīgi nevienam dabūt prom!? 

Aizvācām suni, kaķis mazliet nomierinājās un iesitās koridora stūrī kā mazs nobijies kunkulītis, neagresīvs, bet ko var zināt. Atcerējos, ka šādu kaķi redzēju blakus mājas logā, tātad, spalvainais kaimiņš bija kļūdījies, ienācis pa terasi, es biju atstājusi pavēdināt, bet kad ienāca, durvis noteikti aizcirtās un kaķis nokļuva mājas slazdā. Paņēmu jauno draugu un nesu kaimiņiem, viņš, ieraudzījis saimnieku, metās no manis prom un savās mājas iekšā kā bulta. 

Misija izpildīta, kaķis glābts, suns vēl visu vakaru neapmierināts ošņājās pa māju, bet no smiekliem šodien pat presīte sāp, un jā, pēc viņu spēlēm man šķiet būs jāmeklē jauni aizkari viesistabai, caurumi ir nepārprotami, šis noteikti bija karājies aizkaros, kamēr Fēlikss to mēģināja nomedīt. 

13 comments:

 1. Nabaga kaķītis, izskatās gan skaists, ar tik pūkainu asti:)

  man vienreiz bija ielidojis balodis istabā, šis bija tādā panikā, ka tikai pa griestiem dzīvoja, bet beigās kaut kā pa logu izstūmu:)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Man bija lakstīgala, bet diemžēl tā ņēma nelabu galu - Fēlikss saplosīj! :(

   Dzēst
 2. Kāds smukiņš!Dievinu kaķus-es būtu sev atstājusi. :)))))
  Man māsai,savukārt,bija vāveres māju sadragājušas,viņa dzīvo skandināvijā,tur tie brīnumi bija tikuši pa logu iekšā,apēdušas visu kas bija uz galda,visur drupačas,mājās bija tāda nekārtība,it kā viesulis būtu pārgājis. :)))
  Tāpat kā jūs,bija pastaigā,logs vaļā!

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Nē, nu ja es zinātu, ka kaķis nevienam nepieder, censtos meklēt māju, sev arī labprāt atstātu, bet mana māja drīz pārvērstos par kara lauku un tiktu izdemolēta, mazais Fēlikss tādu nodevību no manas puses man nepiedotu! Smieklīgākais ir tas, ka otrajam sunim pilnīgi po - šis stāvēja drošā attālumā un skatījās kā mēs ņemamies :D

   Dzēst
 3. Cik labi, ka te nav Indija, jo tur regulāri pērtiķi ielaužas cilvēku apdzīvotās platībās :) Reiz pat izdemolēja valsts iestādi Deli :) Pati redzēju kā viens tāds cilvēkam atņem saldējumu un pēc tam sēž uz soliņa un mielojas :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Vai, tiešām labi, pērtiķi vēl tīri smieklīgi (nu vismaz tie video, kur viņi atņem ēdienu, izdemolē mašīnu), ok, patīkam nav un mantu saimniekam noteikti skumji un liels kreņķis, bet tur vēl čūskas un indīgi kukaiņi, vaaai!

   Dzēst
 4. Kaķis riktīgs kjūtijs, izskatās tik dikti sabijies! Vismaz iepazināties arī ar pūkainajiem kaimiņiem. :D

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. A kā Tu domā, pa maz, ka iekļuva slazdā svešās mājās, bet te viņam vēl uzbrūk suns, kas nav lielās par viņu pašu! :D

   Dzēst
 5. Tagad diez vai vēl kādreiz vēlēsies Jūs apciemot :)

  AtbildētDzēst
 6. Kā Tu vēl visā tajā haosā paspēji nobildēt? :)
  Man mājās gan nav šitā gadījies, bet laukos mums regulāri iebrūk vistas - pietiek atstāt uz sekundi durvis vaļā (un vasarā jau tas notiek bieži) kā šīs iekšā un burtiski sekunžu laikā paspēj pārskriet pāri galdiem un plauktiem, rijot visu pa ceļam.Nav jau tā , ka kāds tās badā turētu, laikam kaut kādas plēsoņvistas senčos bijušas

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. ha ha haaa, laaabs! Viens vārds - nu vistas! :D

   Dzēst
  2. Nē, nu man vīrs vēsais čalis, saka: "Pagaidi, neko nedari, šitais jānobildē!" :D

   Dzēst