pirmdiena, 2013. gada 4. novembris

Malziet kosmētikas + mazliet kultūras

Vakar bija izdevusies diena - apmeklējām rokoperas "Lāčplēsis" jauniestudējumu un iegriezos arī vietējās Drogās:
Par kosmētiku ir īsāk, tāpēc sākšu ar to. Catrice limitētās kolekcijas nebija, toties Match Point gandrīz pilnā sastāvā - nolēmu pamēģināt ūdensnoturīgo tušu (cerams nebūs kā ar Telescopic), paņēmu arī krēmveida vaigu sārtumu un acu ēnas. Noskatījos, ka Maybelline Coloramai ir gan Vintage Leather (esošie toņi neuzrunāja), gan arī Brocades kolekcija, kuru es atrādīju šeit un šeit pilnā sastāvā. Nevarēju iziet no veikala nepaņemot Nr. 220 - gaišajā hologrāfiskā bāzē ir zelta un rozā šimmeris - tā ir pasaka.

Visbeidzot, pie paša galvenā. Jura Millera producētā Zigmāra Liepiņa un Māras Zālītes rokoperas "Lāčplēsis" jauniestudējuma.

Es nezinu, kā ir bijis tālajā 1988. gadā, kad rokopera skanēja pirmo reizi, tāpēc tagad, vecumā, kad es spēju to novērtēt, noteikti bija jādodas. Daudzas atsauksmes diemžēl ierobežojās ar personīgo nepatiku pret Millera kungu, kā arī to, ka mākslinieku sastāvs ir pārāk jauns, kas liedz tam izprast iestudējuma būtību, nu kādas muļķības!!! Es visvairāk bažījos par to, ka mākslinieki, tik lielas Latvijas turnejas ietvaros, būs jau paguruši un savu "pulveri izšāvuši" iepriekšējā koncertā.

Absolūti lieki. Viss bija burvīgi, tā bija pilna atdeve, skaista mūzika, skaistas balsis. Protams, kad Jānis Kurševs, kurš iejutās Lielvārža lomā, sāka dziedāt, visi pārējie noteikti nobālēja, viņa balss izcēlās starp pārējām un lika nodrebēt daudzām sirdīm, taču kopumā viss skanēja vareni un aizkustinoši.

Īpaši ir jāatzīmē horeogrāfijas daļa, no kordebaleta puišiem un meitenēm nevarēja atraut acis - ar kustībām viņi prata parādīt varoņu un tautas cīņu.

Ļoti vienkārši, bet pārdomāti tērpi. Mans mīļākais - Ziemeļmeitas kostīms.

Un pārsteigums: visu izrādes laiku mēs neredzējām muzikantus, bet zāle gan bija daudz skaņas aparatūras. Daudzi, tai skaitā arī es, nodomājām, ka, re, uz kā ir nolemts ietaupīt, skan fonogramma. Taču izrādes beigās, kad priekškars, kas kalpoja kā aizmugurējā dekorācija, krita, mēs ieraudzījām brīnišķīgo mūzijas sastāvu, skatītāji aplaudēja kājās stāvot.

Protams, gaumes ir dažādas, taču šāds ir mans redzējums. Turklāt, ja es varētu apmeklēt izrādī vēlreiz, es noteikti to darītu! Tā kā, ja jums ir tāda iespēja, izmantojiet to, dodieties un izdariet savus secinājumus!

13 comments:

 1. Gaidu koptēlu :)
  Catrice + Lāčplēsis :P

  AtbildētDzēst
 2. Man arī šito nagu laku vajag! (Galvenais, ka es pēdējā laikā tik pērku tās nagu lakas, bet nagus nelakoju :D

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Ā... vēl gaidu, kad atrādīsi Catrice zilās ēnas :)

   Dzēst
  2. Jā, šo Tev vajag, tā ir debešķīga!!!
   Ēnas drīzāk sanāks violetīgas, šovakar mēģināšu.

   Dzēst
 3. Mazie sieviešu prieciņi. :) Gribu uz izrādi!

  AtbildētDzēst
 4. tas Lāčplēsis tikai par mazpilsētām ceļos (tā es pa ausu galam dzirdēju) vai arī Rīgā būs?
  Un , jā, pirkumi smuki :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Būs, būs arī, tik es nezinu kā ar tām biļetēm. Skaties, šķiet, Biļešu paradīzē.

   Dzēst
 5. Tu tā sakārdināji ar nagu laku, ka aizbraucu uz Drogām apskatīt. Lieki piebilst, ka iemīlējos no pirmā acu uzmetiena un nopirku. ;D Tik skaista! Un tieši svētku sezonai piemērota! :]

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Jā, visa Brocades kolekcija ir ārkārtīgi skaista, bet šī ir īpaša, tai nevar paiet garām un nevar atraut acis!

   Dzēst
  2. Kaut kā sākumā šo neievēroju, jau sabijos. ;D Citas tomēr nav tik ļoti piesaistošas. :]

   Dzēst
 6. Ehh, es šausmīgi gribēju Machpoint lūpu resnuli, bet nu nav nekur tās kolekcijas, vismaz neesmu redzējusi :/

  AtbildētDzēst