pirmdiena, 2013. gada 19. augusts

„Bezmaksas medicīnas” prieki.Vajadzēja fluorogrāfiju. Vispār es esmu maksas medicīnas cienītāja, bet šoreiz izdomāju, ka tas būs ātri (cik tur ko nobildēt), tāpēc devos uz tuvējo slimnīcu/poliklīniku. 
Viss ir pieklājīgi, administratore jauka, arī rinda iet pēc numuriņiem, viss kā bankā. Rinda gara. Publika, laikam jau pirmdienai par godu, ļoti nobružāta, dvinga uzgaidāmajā telpā arī attiecīgā. Stāvu, gaidu, kāds cenšas paspraukties bez numuriņiem. Piezvanīju apdrošinātājiem un noskaidroju atlīdzības kārtību šajā gadījumā, laipnā administratore man pačukstēja arī wi-fi paroli, tāpēc apkārt notiekošais mani diez ko neuztrauc. Stāvu, gaidu. Daudz omīšu, kuriem iepriekš minētie kungi pat nedomā iedot vietu, cilvēki arī ar nopietnākām traumām, visi kājās, jo krēslos tie, kam rīts izrādījies pārāk smags.

Beidzot mana kārta. Ienāku, arī viss pieklājīgi ar labdien, lūdzu kādu dokumentu. Iedodu.
-Noģērbiet augšu un rotas.
Izdaru.
-Stājieties šeit, lieciet zodu šeit.
Nostājos blakus aparātam, mazliet uzceļu zodu.
-Zods ir jānoliek klāt, krūškurvis un vēders cieši jāpiespiež pie aparāta.
Atkāpjos.
-Lūdzu tad dezinficējiet virsmu.
-??? (jautājošs skatiens)
-Lūdzu, dezinficējiet virsmu.
-TAS BOMZIS BIJA UZ GALVAS RENTGENU!
-Lūdzu, dezinficējiet virsmu.
-Būs mitra, būs jāgaida.
-Pagaidīsim! (tagad jau es ar to pašu WTF skatienu).

Uzvilka cimdus, nodezinficēja. Bet vai tiešām tas nebūtu jādara ik reizi? Bez atgādinājuma? Un kāpēc man jāzina, kāds „rentgens bija bomzim", un ko ārste domā par iepriekšējo pacientu, ja es šeit nāku tikia un vienīgi sev interesējošā jautājumā. 

23 komentāri:

 1. Izbeidz! :)))) Tevi apkalpoju ļoti laipni un notīrīja "bomža pēdas"!Parasti bļauj kā nelabas,ko tu tik ilgi čammājies,vai tad tu nezini kā pareizi jāstāv?! :)) Es parasti esmu šokā,un katru reizi mani pārsteidz ar jauniem neapmierinātības izteicieniem.
  A kas notiekas dzemdību namos,vispār mati kustās uz galvas,draudzenei gadu atpakaļ piedzima mazais,pēc viņas stāstītā,kā izturās māsiņas u.c.personāla darbinieki,man mute bija vaļā!

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Arī fakts. Bet nu es protu runāt pretī ar! Bet ja nonāc bezpalīdzīgā stāvoklī, tas ir vājprāts!

   Dzēst
  2. Nu pretī arī es saku,bet parasti pasmaidu un pasaku,ka jums laikam menopauzes lēkmes,tāpēc neņemu ļaunā jūsu nervozitāti,tad nu gan no kabineta ejot laukā pakaļ nenormāli kliedzieni,kā man neesot kauna! :)))
   Šī vispār ir atsevišķa tēma par ko var runāt ilgi un dikti.

   Dzēst
  3. Es tā nē, es parasti pasvītroti sausi un lietišķi un tikai par savu. Par medicīnu it kā šis tāds otrais gadījums, pirmais bija, kad es laboratorijā pie asins analīzēm palūdzu nomainīt cimdus manā priekšā.

   Dzēst
  4. Nu katram savas metodes! :))) Esmu mēģinājusi visādi,bet tāda veida izteicieni ir tieši viņu pašu stilā,nu atvaino,ja man pēc muguras rentgena var atļauties pateikt,ka esmu līka un visu mūžu tāda palikšu,kur agrāk biji,kāpēc baseinā nesēdēji,kaut gan tā nemaz nav,tad tāds cilvēks ir pelnījis tāda paša veida atbildi.

   Dzēst
  5. Ā, nu jā! Es par muguras lietām eju uz Orto.

   Dzēst
  6. Šoreiz mana piebilde vairāk domāta Aijai A.. Esmu pēdējo gadu laikā pabijusi RDzN 3x (kad dzima abas manas meitas un kad nedēļu gulēju uz saglabāšanu..ciemošanos pie draudzeņu jaundzimušajiem neskaitīšu)..pieredzēju 3 dažādās nodaļās vismaz 40 dažādus tur strādājošus cilvēkus un tikai 2 no viņiem (vienu bērnu māsu un vienu bērnu dakterieni) ne labprāt satiktu vēl kādu reizi dzīvē..bet pārējie bija vienkārši fantastiski cilvēki....un esmu cieši pārliecināta, ka lielākoties dzīvē darbojas kāda sena paruna - kā mežā sauc, tā atskan..
   P.S. Tomēr ir sastapti arī daži tādi mediķi, kuriem labāk būtu bijis izvēlēties citu profesiju..

   Dzēst
 2. Viņa tā arī teica ''bomzis'' vai tu viņu tā nodēvē?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Nē, viņa teica, citēju "bomzis bija uz galvas rentgenu", tāpēc es saku, kāpēc man vispār ir jāklausās kas uz ko ir bijis? Es palūdzu to, kas pienākas man un kas neattiecās uz nevienu citu - tikai dezinficēt virsmu!

   Dzēst
 3. Brr, nepatīk man tādas vietas, parasti esmu tādā šokā par apkalpošanu un pašu atmosfēru, ka vispār aizmirstu par tādām lietām kā tīras virsmas, kaut gan tas būtu tikai normāli, ja pēc katra pacienta virsma tiktu notīrīta, protams.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Ai, nē, esmu pieradinājusi sevi vērot, vai tiešām man redzot pārvelk cimdus, paņem vakcīnu no ledusskapja, uzrādot man nosaukumu, derīguma termiņu, vai paņem tīru šļirci, vai noslauka virsmas...

   Protams, saķert var visu ko un visur, bet tīri tā priekš sevis es šo neaizmirstu. Un saku, pēdējais gadījums bija pirms gadiem trijiem, kad asinsanalīžu māsiņa acīmredzami nemainīja cimdus pēc katra pacienta!

   Dzēst
  2. Ir bijis tā, ka termiņš jau beidzies??? o_O?

   Dzēst
  3. Nē, nē, nekad, bet es tiešām pārbaudu! :)

   Dzēst
 4. Mjā, mūsu medicīnas spoku stāstiņi dzirdēti dažnedažādi - viens par otru šausmīgāki. Mana draudzene mācās par medicīnas māsu, un klausoties viņā par to, ka vairumam studentu visai maz interesē tas, ko viņi mācās (pasarg dies kaut ko lieku iemācīties, labāk pēc iespējas ātrāk notīties uz mājām), šausmīgi pat iedomāties, ka pats kādreiz vari nonākt tāda cilvēka "rokās". Negribu "bērt" visus vienā maisā, jo ir jau arī zinoši un profesionāli mediķi.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Nē, nē, nevar visus vienā maisā, bet parasti kaut kā paliek atmiņā tie sliktie paraugi, bet, sastopoties ar labajiem, liekas, ka viss ir normāli un kā tam jābūt un par tiem tad arī runā mazāk.

   Dzēst
 5. Njaa.. kautgan ne vienmēr izmantoju privātās medicīnas iestādes, bet tomēr tās simpatizē vairāk, tieši attieksmes ziņā.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Jā, bet no otras puses, ari valsts iestādē par mani ir samaksāts, neba es tur par velti nāku. Valsts no maniem nodokļiem samaksā ārstam algu.

   Dzēst
 6. Ja Jūs maksājat nodokļus no savas pilnas algas, tad esat malacītis! Bet lielākoties cilvēki maksā nodokļus no minimālās algas (tā lūdza noformēt darba devējs),bet prasības šiem cilvēkiem ir ļoti augstas un nepamatotas.
  KK.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Jā, maksāju gan no visiem saviem ieņēmumiem, kā arī zinu, ka darba devējs nekādā veidā un nekrāpjas ar jebkuriem nodokļiem, kas tam ir jāmaksā.

   Un, jā, protams, mani kaitina situācija, kad puse valsts ir noformēti uz minimālo algu un pārtiek no tiem godīgiem, kas samaksā visu - skolotājiem, policistiem, ugunsdzēsējiem un maza procenta privātā sektora (pārsvarā jau ārzemju uzņēmumi ar labu reputāciju).

   Par tām prasībām, jā, es varu iedomāties, kā ir norukāt 8h dienā kabinetā viens pats bez māsiņas un uzņemt visu šo raibo publiku, noteikti simtiem negāciju par neatbilstošu atalgojumu un ar neatbilstošu darba laiku šādiem stresainiem apstākļiem, bet var arī saprast manu pozīciju - ja es katru mēnesī nodokļos samaksāju iespaidīgu summu, tad, lūdzu...

   Dzēst
  2. Nepārmetu Jums neko, tās bija Jūsu tiesības un Jūs tās izmantojāt. Un iepriekš rakstītajā, ka cilvēkiem ir augstas prasības un vēlmes, nebija domāts uz Jūsu prasījumu veikt dezinfekciju.
   Un ja šadas "šmuces" notiek, tad pie vainas ir ārstniecības iestādes vadītājs, nevis veselības aprūpes sistēma kopumā.
   Un nav bezmaksas medicīnas, kāds vienmēr maksā (pacients, valsts, apdrošinātājs).   Un piekritīšu Ilzes teiktajam par RDzN,

   Dzēst
 7. Eju Stomatoloģijas Institūtā, tur pēc katra pacienta pat krēslu nodezinficē. Salīdzinājumā..........mana ginekoloģe pēdējo reizi teica, lai atstājot krekliņu mugurā, lai nepieliptu pie krēsla (tas bija vasarā), un tikai tad iedomājos, ka dezinficēts nu gan tur nekas netiek, nomaina tikai papīrīti.........kauč kā riebīgi. Nu bet tā ir provinces poliklīnika un dezinfekcijas līdzekļi ir dārgi.
  Gunita.

  AtbildētDzēst
 8. man jau vienmēr bail no tiem ārstiem, kas tur sēž un taisa rentgenu.. pēdējā laikā trapījas normāli dakteri..
  pēdējā vizīte rentgenoloģijā bija ARS poliklīnikā sestdien, rindā nosēdēju diezgan ilgi, bet ar dezinficēšanu viss bija kārtībā.

  AtbildētDzēst
 9. Sāksim ar to, ka poliklīnikā/slimnīcā nevienu nav "jāapkalpo" un pacients nav "klients". Protams, nodezinficēt virsmu vai pārklāt ar vienreiz lietojamu materiālu ir gluži normāli un normālās vietās tā arī notiek. Kopumā šis raksts man radīja divējādas izjūtas: attieksme pret cilvēkiem Latvijas sabiedrībā un līdz ar to medicīnā ir zem katras kritikas. No otras puses - cilvēku gaidas un labs vārds "entitlement" arī brīžiem šķiet... wow.

  AtbildētDzēst