pirmdiena, 2013. gada 20. maijs

Formaldehīds un nagu stiprināšana: jā vai nē.

Šis ir filozofiski apcerīgs raksts par nagu stiprinošām lakām, ko izvēlēties, kas labāk strādā, vai formaldehīds Jums ir pieņemams vai tomēr nē.

Sākšu ar to, ka man ir divi produkti nagu stiprināšanai. Viens no tiem ir klasiskais OPI nail Envy, kas satur formaldehīdu un otrs ir SpaRitual Nutri Thick, kas ir vegāniem draudzīgs un nesatur "lielo trijnieku" - vielas, kas tiek uzskatītas par toksiskām, respektīvi, formaldehīds, toluēns un dibutilftalāts.

Tātad, stāstīšu vispirms par Nail Envy, nepārspīlējot, šis līdzeklis ir palīdzējis man ataudzēt tādus nagus, kadus es gribu, garus, stiprus, veselīgus. 

Nail Envy sastāvs:


No šādiem, kuri slāņojās līdz asinīm un var redzēt, ka tie galiņi tik noslāņojušies zem nagu lakas, ka pilnīgi nelīdzeni:

Uz šādiem:

Taču, līdzeklis satur kaitīgo formaldehīdu, protams, ražotājs pievieno stingri atļautos daudzumos, bet leģendas vēsta sekojošo: formldehīds nagu nestiprina, tas ir kaitīgs organismam, līdz ar to, uzklājot formaldehīdu saturošo nagu laku uz naga, organisms sūta visas minerālvielas un vitamīnus, nostiprināt un padarīt nagu biezāku, lai pasargātu no toksiskās vielas iekļūšanas organismā. Kā arī, ja nagi ir jūtīgi, noslāņojušies, kā tas bija man pašā sākumā, tad tie pat var mazliet sāpēt.

Es lietoju, situācija mani apmierināja, taču, kad pirmais Nail Envy iepakojums beidzās, es izlēmu, ka mēģināšu līdzekli bez formaldehīda. Izvēle krita uz Spa Ritual līdzekli, kura sastāvs ir šāds:
Kas notika? Palietoju līdzekli divas-trīs nedēļas, sākumā situācija apmierināja, bet tad daži nagi nolūza, citi "noslāņojās", citi sašķēlās. Nagiem augot pamanīju arī to, ka uz nagiem ir rieviņa un "jaunais" nadziņš nāk ārā krieti plānāks. Slāņojas pašlaik briesmīgi, visi pūliņi vējā, jāsāk no sākuma.

Jāsaka, ka neko citu nagu kopšanā vai citādi neesmu mainījusi, tādēļ visā vainoju labo nagu laku. Skrēju uz veikalu pēc Nail Envy un nevaru sagaidīt rezultātus. 

Komentējam par un ap nagu stiprinātājiem un formaldehīdu. 


38 komentāri:

 1. Foraldahīds jeb formalīns(vēsturiskais nosaukums) pēc dabas ir paradzēts olbaltumvielu recētājs un tā kā nagi sastāv no olbaltumvielām, tie noteikti paliks cieti un spēcīgi.
  Jāsaka, ka tas ir interesants atklājums, jo iepriekš nebiju pētījusi nagu stirpinātāju sastāvu un ka tajos varētu būt formaldahīds. :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Formalīnā tak līķus uzglabā, lai nebojātos (muzejām, piemēram) baisii! :)

   Dzēst
 2. Sveika!
  Mana galvenā problēma ir tā, ka tad kad nagi ir paauguši garāki (aptuveni 3-4 mm) brīvā mala, tie vnk ieplīst sānā un nākas tos atkal nogriezt īsus.
  Kā tu domā, vai Tevis minētais OPI nail Envy varētu palīdzēt arī pret šo problēmu?

  Paldies! :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Pelīt, man tā nav, bet es domāju, ka varētu palīdzēt, jo ne es vienīgā ir pulciņā, kas saka, ka pēc Nail Envy nagi aug griezdamies. :)

   Dzēst
  2. Tas būtu brīnums, ja man izdotos ar šo līdzekli izkarot ar šo nagu problēmu.
   Vienīgais, kas mani biedē ir tevis pieminētais Formaldehīds, kas ir šī produkta sastāvā.
   Kā tu pret to attiecies?

   Dzēst
  3. Un kā Tev ir ar nagu formu, man parasti nagi ielūst ja es uztaisu ļoti šauru formu, tādu šauro ovālu, tad ātri kaut kur sāniņā ir plaisa.

   Es saku, formaldehīds man nepatīk un pat biedē, bet no otrās puses, ražotājs to liek atļautā daudzumā, es neesmu stāvoklī, lai tas, piemēram, kaut kā kaitētu bērnam un vispār, kas mūsdienās nav kaitīgs? Tādas absolūti divējādas sajūtas. Un es tomēr esmu izvēlējusies līdzekli ar formaldehīdu, es nevaru staigāt ar tādiem nagiem, ka no malas padomātu, ka es tos graužu.

   Dzēst
  4. Man parasti tieši pie kantainās formas vienmēr ir plaisa sānā. Šī man ir reāla problēma, jo kā ataudzēju visus nagus +/- vienāda garuma, tā kādos 2 iemetas plaisa, un nākas visus griezt īsus.

   Laikam tiešām noriskēšu un pamēģināšu. Sliktāk jau noteikti, ka nebūs. :)
   Tu pirki Oniks Betā?

   Dzēst
  5. Pelīt, varbūt vēl kādanagu vīlīte traumējoša, metāliskā piemēram?

   Jā, pirku Oniks Betā.

   Dzēst
  6. Nu, metālisko vīli nekad neesmu lietojusi. Tikai profesionālās vīles, naturāliem nagiem.
   Laikam būs jāiet iekarot Oniks Betu! :D

   Dzēst
  7. Tu domā, ka formalīns ietekmē bērnu, ja es grūtniecības laikā lietośu? Tagad lietoti Trind un tajā arī ir šis briesmonis, bet tākā plānojam mazo, tad varbūt vajadzētu pārtraukt, nebiju par to iepriekš domājusi. Zane

   Dzēst
  8. Zane, nu ja es gaidītu bērnu, es to noteikti nelietotu, jo kamēr uzlako, tikmēr jau saelpojies, ej tad tu sazini, es domāju, ka šādos daudzumos neietekmē, bet, kā saka, sargā pats sevi, un Dievs tevi sargās! :)

   Dzēst
 3. Tādai nagu stiprināšanai kādreiz lietoju Nail tek 2, nezinu vai šie briesmoņi bija vai nebija sastāvā...

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Nail Tekam kaut kādi ir ar, kaut kādi bez formaldehīda, tāpat kā nail Envy jutīgiem nagiem arī nesatur formaldehīdu.

   Dzēst
 4. Tu papildus dzer kādus vitamīnus, kas varētu no iekšpuses palīdzēt nadziņiem?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Jā, es cenšos mīt Perfectil Platinum ar vai nu zivju eļļu vai naktsveču eļļu.

   Dzēst
 5. Kur var iegādāties šo Nail Envy?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Abus, gan SpaRitual gan OPI Nail Envy var iegādāties Oniks Beta veikalos.

   Dzēst
 6. Es cenšos atturēties no formaldehīdu saturošiem produktiem, labāk, lai nagi ir plāni nekā tas D: Kā reiz pirms nedēļas pieskatīju sev līdzekli, bet tā arī nenopirku sastāva dēļ.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Gabriell, izvēles plašums padara izvēle grūtu! :)

   Es, savukārt, nolēmu tomēr par labu formaldehīdam, pretējā gadījumā uz maniem nagiem bez asarām lūkoties nevar, bet pieaudzēšanas posms manā dzīvē jau sen ir cauri.

   Dzēst
 7. man pēdējā laikā nagi drausmīgi. slāņojas kā traki, un mati arī krīt ārā, kaut gan lietoju vitamīnus :(

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Tas ir skorbulis!:D
   Bet ja nopietni, tad ir bēdīgi, Tu jau sen vitamīnus lieto?

   Dzēst
 8. Neesmu lietojusi un domaju ka nelietošu , viens no maniem noteikumiem vienmer lietot cimdus kad uzkopju maju vai darzu jo tiesi trauku mazgašana , utt utt Kas Nagus Padara vājus un lūztošus , tas no ārējiem faktoriem , otra lieta - ūdens , Vismaz 2 litri dienā , pasaule ir pilna ar brīnumlīdzekliem Kas sola to un šito bet bieži vien sievietes aizmirst par pašu Galveno - ūdeni ..he he sorry es jau te sāku pa citu tēmu , bet nopietni , udens ir vienīgais brīnumlīdzeklis..

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Jā, uzkopjot māju es to daru tikai cimdos, traukus mazgā trauku mazgājamā mašīna, nekādas ķimikālijas utt. nagiem netiek klāt, ūdeni tiešām dzeru, sāku rīt ar lielo glāzi un tā pa dienu 8 pieveicu, olbaltumvielas uzņemu pietiekoši. Mani vienkārši daba ir apdalījusi, cik sevi atceros, man nekad nav bijuši labi nagi!

   Dzēst
 9. Es lietoju Nail Tek II, jo man arī nagi vienā brīdī sāka slāņoties (+ man visu mūžu tie lokās, taču tagad locīšanās ir minimāla), un nu man ir forši, stipri nagi. Pirms tam man bija arī Nail Tek līdzeklis no Citra sērijas (kuram sastāvā nav formaldehīda), bet rezultāti bija daudz vājāki.
  Tā ka laimīga reizi nedēļā uzklāju indi nagiem :D
  Ūdeni dzeru daudz, obv uzņemu pietiekami, kalcijs asinīs pie augšējās normas, nav man labu nagu gēna, tas arī viss!

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Jā, es arī par to pašu, ka nevar visu izskaidrot tikai ar pareizu ēšanu un vitmīniem, ja daba nav devusi, tad nav!

   Dzēst
 10. Lietoju Nail Envy jau kādu otro mēnesi, neteiktu ka esmu ļoti sajūsmā - kad līdzeklis ir uzklāts, tad jā, nagi izsaktās sakopti utt. Bet kad līdzekli notīru lai vismaz uz īsu brīdi nagi 'paelpo', tāpat nagi izskatās pasausi un ir trausli.

  Ja tieši par sastāvu, tad īpaši uz to neiespringstu - ja līdzeklis strādā tad tāpat lietošu.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Nu re, mazliet pretējs viedoklis. Arī klasisko lieto?

   Dzēst
  2. Jā, lietoju 'klasisko'. Līdzeklis ir labs, kad to lieto, bet kad pārtrauc, tad atkal viss pa vecam. Tāds kā apburtais loks :D

   Dzēst
  3. Zane, jā, tieši tā, kā jau rakstā teicu, tas jau būtībā neko nestiprina, tas cietais nadziņš ir organisma aizsardzība, pārgāju uz citu līdzekli un - sāc no sākuma.

   Dzēst
 11. Kāds no Drogās pieejamajiem arī ir lietojams?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. No Drogu klāsta labs ir Sally Hansen tas, kas zelta pudelītē, esmu lietojusi pirms vairākiem gadiem un man patika, bet tā kā tas ir aptuveni tādā pat cenā kā profesionāls līdzeklis, tad, protams, izvēlos otro.

   Dzēst
 12. Man nav striktas nostājas šajā jautājumā, tomēr Nail Envy pagaidām mēģinājusi neesmu. Cenšos situāciju uzlabot ar eļļām un sviestiem. Šī ziema maniem nagiem bija katastrofa. Tiklīdz ilgāku laiku nagus nekrāsoju, tie ir normāli, bet ja krāsoju visu laiku, sāk slāņoties un lūst, pat ja lietoju visādas aizsargājošās bāzes. Bet, šobrīd, šķiet, situācija ir uzlabojusies.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Man atkal ir labi, kad es krāsoju, jo tas nags tad vismaz ir biezāks, pasargātāks.

   Dzēst
 13. mani nagi ir vienkārši katastrofāli. ļoti plāni,neteiktu,ka sausi,bet ļoti lūstoši un lokās uz visām pusēm. tāpat kā jau te kāda komentāros minēja,ka,ja izdodas izaudzēt garākus nagus,tad tāpat aiz malas aizķeras un aizlūzt. nezinu vai ko darīt. cik maksā šis nail envy? un cik nail tek? varbūt zini..

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Pamēģini varbūt šo + vitamīnus.
   OPIs man izmaksāja 6,98, bet šim bija "bezmaksas dāvana", kaut gan maksas un kā vēl, jo bet tās līdzeklis maksā ~6ls, varbūt mazliet pari.

   NailTek maksāja līdzīgi, varbūt kapeiciņu lētāk.

   Jāsaka, ka NailEnvy pudelītē neizžūst un pietiekk tieši gadam regulāras lietošanas!!!!

   Dzēst
  2. liels paldies! :))

   Dzēst
 14. Es te nedaudz senu diskusiju paturpināšu.
  Aizvakar nopirku Trind nagu stiprinātāju.
  vakar uzklāju - užas! Sajūta bija, ka nagus mauktu nost.
  Tā sāpēja, nevarēju saprast, kas par desām, tīrīju nost.
  Vēl visu vakaru bija jūtīgi pirksti!
  Man jau likās, kādu indi esmu uzklājusi, ka nav jāmeklē kāda palīdzība... :D
  Man bails atkārtot šo procedūru :(
  Tad es palasījos sastāvu... es neesmu nekāda eko šmeko ārprāta pielūdzēja, bet tas formaldehīds lika man mutes kaktiņiem sašķobīties... :D

  AtbildētDzēst