trešdiena, 2013. gada 24. aprīlis

Kā izvēlēties kopjošo kosmētiku? + pļāpa par dzīvi un šoks.

Mani interesē šis jautājums: kā Jūs izvēlaties kopjošo kosmētiku?


Kāpēc es tā? Esmu pasākusi katru mēnesi atrādīties savai dermatoloģei - 20 minūtes, ko es veltu runām tikai par savu ādu, un katru reizi mēs koriģējam kopšanu. Šoreiz izskatījās, ka ādai trūkst mitruma un tagad man ir vesela kaudzīte ar Institut Esthederm produktu miniatūrām, kas risinās šo problēmu mēneša garumā, tad nākamā atrādīšanās, nākamie ieteikumi. Man ļoti patīk šī individuālā pieeja, patīk, ka ārste strādā ar vairākām aptiekas markām un prot ieteikt to, kas man būtu nepieciešams. Vai Jūs izmantojat šādu pakalpojumu? Vai uzskatāt to par lietderīgu? Jebšu pie dermatologa tikai tad, kad problēma ir samilzusi?


Pie reizes atvedu arī mammu uz sejas ovāla procedūru - lāzeris, kas momentā savelk ādu, piepaceļ vaigus, izgludina krunciņas, nu 15 gadi nost, tā priecājos, mamma arī laimīga. Es arī gribu, bet mūsu Dr. Jaceviča teica, lai vēl nomierinos. :)

Taču vakar sanāca arī neliels šoks. Pie ārstes bijām diezgan vēlu un mamma iedomājās, ka uz savām mājām, kas ir 30km attālumā, atpakaļ brauks ar vilcienu. Es biju pret, viņa, protams, bija pret, ka es viņu aizvedu pati. 

Taču dzīve visu salika pa plauktiem. Kā tu, cilvēk, vari uz mājām tikt, ja viens viciens aiziet pirms pulksten astoņiem, bet nākamais tikai pusē vienpadsmitos vakarā? Autobuss, kas noteikti nav no gumijas? Situācija tāda pati! Nē, nu es noķēru šoku, godīgi! Rezultātā mammu aizvedu un viss bija kārtībā, bet šoks ir palicis.

63 komentāri:

 1. Iešana pie dermatologa katru mēnesi- to katrs nevar sev atļaut. Un vai Tu jūti vajadzību iet pie ārsta katru mēnesi? Man jau šķiet, ka tas nepieciešams tikai gadījumā, kad rodas kāda pašam izjūtama problēma, kad jūti nepieciešamību to risināt
  Bet katram no mums ir citādāka pieeja, uzskati un iespējas, galvenais, lai rezultāti sekmīgi.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Jā, Tu ļoti labi pateicis.
   Jā, vajadzību es jūtu, man patīk atrādīt ādu, izrunāties, izvērtēt kas un kā tagad ir.

   Dzēst
 2. Eju pie dermatologa tikai tad, kad problēmas aktualizējas. Pārējā laikā neizjūtu vajadzību, un tagad, paldies Dievam, jau labu laiku neesmu saskārusies ar paasināšanos (man arī atopsikais dermatīts). Visu laiku gan briestu iet pie savas dermatoloģes uz kosmetoloģiskajām procedūrām tīri ādas palutināšanai, bet nekādi neatrdou laiku, jo atrodas man ļoti neērtā vietā :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Ā, nu tad mēs ar Tevi no viena atopiskā klubiņa! :D

   Dzēst
 3. Pie dermatologa eju diezgan reti. Kāpēc?! Pirmkārt, neredzu jēgu iet, kad uz sajūtu līmeņa viss ir ok; otrkārt, esmu dzirdējusi par daudziem dermatologiem ne visai labas atsauksmes, ka tiem tik izrakstīt kādus padārgākus līdzekļus u katram sava metodika-vienam skarbāka, vienam tāda pavisam vispusēja...
  Nezinu, tas tāds diskutējams jautājums, par ko varētu runāt, manuprāt, ne vienu vien stundu!:DDD

  AtbildētDzēst
 4. oo IE nu welkomēta bariņā, es domāju tev patiks :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Baiba, kamēr es sapratu, ko Tu esi zurakstījusi! :D
   Jā, skatos tagad dermatologi ir welkomējuši IE.

   Dzēst
 5. Ja atrod dermatologu, ar kuru ir kontakts un kurš jūt ko tu gribi un māk tev palīdzēt un ieteikt, kāpēc ne! Noteikti ir lielāka drošības sajūta, ka āda tiek pareizāk kopta un nekas lieks netiek lietots. Pašai man ir slikta pieredze ar dermatologiem, tāpēc izvēlos līdzekļus un kopju savu seju pati, ja būtu problēmas ar kurām netiktu galā, noteikti meklētu profesionāļu palīdzību.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Jā, atrast dermatologu, kā arī jebkuru ārstu, kurš ir kompetents + kuram uzticēties + kurš ir patīkams kā cilvēks ir grūts uzdevums.

   Dzēst
 6. Esmu reizi bijusi pie kosmetoloģes, bet jūtu, ka tuvākajā laikā jāatkārto vizīte vai arī jādodas pie dermatologa, jo nepatīk ādas stāvoklis, netieku galā ar netīrajām porām. Kopju pēc izjūtām - regulāri tīru, attīru un mitrinu.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Vizīte noteikti nav jāatliek.
   Pie kosmetologa es neeju vispār.

   Dzēst
 7. Bez uzbrauciena jālasa - bet man pamazām`sāk rasties viedoklis, ka Tu kļūsti par atkarīgo. Vai vari godīgi atbildēt (ja jau reiz tāda diskusija uzsākta, cik laika (ieskaitot nagu lakošanu)Tu katru dienu velti skaistumkopšanai?

  Atbildot uz Tavu jautājumu - es uzskatu, ka less is more, ādu nevajag regulāri pakļaut visādiem eksperimentiem, daba ir gudrāka kā cilvēks domā. Problēmas, savukārt, rodas paša cilvēka vainas dēļ. Arī tas pats dermatīts (jā, man arī kādreiz bija).

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. less is more
   +1 šim es arī piekrītu

   Dzēst
  2. Ja sievietei patīk sevi kopt un viņa to uzskata par labi pavadītu laiku, tad kas tur slikts?
   Katram savas prioritātes sava laika pavadīšanai

   Dzēst
  3. Ja to tā pagriež, tad iespējams, un arī "mazāk ir vairāk" arī iespējams. Bet no otras puses, 20min reizi mēnesī pie dermatologa, kāpēc gan nē?
   Cik es veltu skaistumkopšanai laika? Hm, nu ko mēs rēķināsim? No rīta pieceļos, nomazgājos, ķermeņa losjons, dienas krēms (20min), meikaps (20-30min). Pa dienu atjaunoju meikapu, nu ok 20min.max kopā, kosmētikas noņemšana - lai iet 20min, sejas maska (ne katru dienu)20min., manikīrs 30min - ne katru dienu, pedikīrs 30min ne katru dienu, vakarā atkal nomazgājos, ķermeņa krēms, sejas krēms - 20min. Laikam tā.

   Dzēst
  4. P.s. pie tā paša, pie kosmetologa es neeju, uzskatu, ka tās procedūras var veikt arī mājās, nu jā, ir vēl masāža, vakuums vai limfodrenāža, bet nu to es pieskaitu pie veselības.

   Dzēst
  5. to pirmais Anonīms, reizēm nekādi līdzekļi nenogalina atopiskā dermatīta sekas! tas arī ceļo, reiz bija tur tagad šur! es sadzīvoju, zinu ko avr ko nevar, ir reizēm ka nevar izvairīties no tā ko nevar!

   Dzēst
  6. Iveta, es ļoti daudz zinu par dermatītu, savus 20 gadus ar to mocījos. Lai tiktu vaļā nepietiek ar smērēm vai zālēm, ir ļoti, ļoti, ļoti jāstrādā ar sevi un tikpat ļoti jāmaina sava dzīve.

   Dzēst
  7. Man dermatīts ir no 3 nedēļu vecuma, nu jau savus 30 gadus slimība ir. Un pesteļiem par "strādāšanu pie sevis" es neticu. To, ka slimību ietekmē nervozēšana, vai jebkura cita psiholoģiska neiroze tas labi zināms. Arī dusmas ir neiroze. Bet pastāv slimība arī neatkarīgi no cilvēka emocionālā stāvokļa. Kādam tā pēkšņi parādās, kādam tik pat pēkšņi pazūd.
   Man tā ceļo. Un pastāv, ietekmē vairāk ārējie apstākļi, nevis psiholoģiskie. Tāpēc nav VIENAS patiesības.

   Dzēst
  8. Es piekritīšu Ivetai, mans atopiskais var kā parādīties, tā arī pazust. Turklāt šīs slimības daba ir tik neizpētīta, ka teikt "maini savu dzīvi" ir pārāk vienkārši.

   Dzēst
  9. Man ir no kāda 1-2 gadu vecuma. Es varbūt uzrakstīju nepareizi, jā, droši vien neesmu valā tikusi, man ir šī nepārtrauktā sajūta, ka viņš jau tepat kaut kur zem ādas ir. Manā gadījumā ļoti iecīnītas ir locītavu iekšpuses. Ilgus gadus ar kājām nomocījos, bet ir gan bijis pie plaukstu un pēdu arīdzan. Tad jāsaka, ka varu būt pateicīga, ka kādus gadus 7 esmu iztikusi bez recidīva. Strādāšana ar sevi nav pesteļi, tas ir mans konkrēts gadījums, kas ir palīdzējis, bet tā tas ir, ja tam netici - nepalīdzēs :( Katrā ziņā vēlu atrast savu brīnumlīdzekli.

   Dzēst
 8. Neviens jau, manuprāt, neteica, ka slikts, pagrieza savādāk. :)

  AtbildētDzēst
 9. Nekad dzīvē neesmu bijusi pie dermataloga un/vai kosmetologa, neredzu vajadzību...Es labāk biežāk aizeju pie zobu higiēnista - tajā redzu daudz lielāku nepieciešamību.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. O, nu šie viens otru neaizvieto! :)

   Dzēst
  2. savukaart man zobaarsts teica, ja proti pilnveertiigi apti paruupeeties par zobu higieenu un nav tendence uz zobakmenju veidoshanos tad zobu higienists nav vajadziigs, tas ir mans gadiijums. Un zobi man netiek laboti jau 6 gadus, cik eju, nekas nav jālabo:D

   Dzēst
  3. Atkal un atkal, tā ir ģenētika! :)

   Dzēst
 10. Ja ir iespējas atļauties regulāras vizītes pie dermatologa, es tikai atbalstu. Tas ir forši.
  Pati neesmu tik ļoti centrēta uz savu izskatu, lai par katru nieku joztu pie dermatologa. Kad bija reāla problēma ( dermatīts) , gāju pāris reizes, lai to atrisinātu, bet ar to arī viss beidzās.
  Āda izskatās samērā normāli (protams, gadās dažas problēmas (kādas pumpas,negludumi utt.), bet tās risinu pēc savas saprašanas- koriģējot uzturu, lietojot labu kopjošo kosmētiku utt.), tad nu ieguldu līdzekļus citur.

  Jūlija.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Tev ir pilnīga taisnība, bet te vēl nospēlē viens ne mazsvarīgs faktors, vizīte man sanāk par velti, jo to sedz apdrošinātājs, a rezultātā es iegūstu padomu + paraudziņus. :)

   Dzēst
  2. Tad vispār nav,ko runāt. Ko tādu es arī izmantotu uz visiem 100%! :)

   Jūlija.

   Dzēst
  3. Tad jājautā,ko tu tādu dari,ka tev visu sedz apdrošinātājs, gan lāzeri, gan vizītes?????

   Dzēst
  4. Strādāju darbu, ko mīlu no visas sirds! :)

   Dzēst
 11. Pie dermatologa eju tikai dēļ dzimumzīmēm,jo tās man ir miljons... Kaut man ir jutīga sejas āda, nekad nav bijušas nopietnas problēmas, ka jājož pie dermatologa,ja godīgi, nekad nav izmetusies neviena pumpa, pat trakajos tīņu gados.
  Ja ir sajūta, ka jāiet pie speciālista, tad tas ir jādara, īpaši, ka tiešām ir kādas nopietnas problēmas.Un šādi pasākumi ir ilgtermiņa ieguldījums sevī, kas nekur nepazudīs :)

  Anda

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Man arī bija līdz brīdīm, bet tad sākās viss kas, nu jau stabili 2 gadus esmu atguvusies, bail pazaudēt.

   P.s. man arī daudz dzimumzīmju, tu ej vienkārši atrādīt, apskatīt ar dermaskopu?

   Dzēst
  2. Tad gan obligāti jāsaglabā kontakts ar dermatologu, ja ir bijusi sadarbību ilgāku laiku, tad jau Tavu seju pazīst kā savējo, un paskatoties jau uzreiz nosaka,ir labi vai slikti.

   Reizi gadā eju atrādīties pie dermatologa, kur apskata ar dermaskopu, un obligāts nosacījums vienmēr atrādīties, ja esmu pabijusi kādas supersiltās zemēs.Četras dzimumzīmes man ir izņemtas ķirurģiski,jo sāka mainīties uz slikto pusi, jau vairākus gadus esmu uzskaitē. Tas tomēr dod drošības sajūtu, ka nekas slikts neattīstās :)

   Dzēst
  3. Jā, mums ir tieši tā, vakar iegāju, viņa paņēma manu seju rokās, saka, ka redz, esot švakāk nekā bija!

   Jap, skaidrs! Runājot par to pašu, ko tu dari ar dzimumzīmēm siltajās zemēs, nu, iedomāsimies situāciju, ja to nevar nosegt? Atsevišķi punktoti iesmērē ar vēl lielāku SPF?

   Dzēst
  4. Mana pasākuma programma šajā jautājumā ir vienkārša - sejai Clarins UV PLUS SPF 40 (šo lietoju arī ikdienā), ķermenim - krēms ar 30 SPF,nekādas speciālas gozēšanās saulē un attiecīgs apģērbs. Tas palīdz, tiesa gan, esmu veselīgi balta :D

   Dzēst
 12. Nez kāpēc, man dermatologa apmeklējums asocējas ar slimību!!!! :(((( Ja ir kādas problēmas ar ādu, domāju tādas nopietnas, tad protams ir jāiet pie dermataloga, bet, ja problēmu nav, tad pietiek ar kosmetologa apmeklējumu.
  Pati pie dermataloga esmu bijusi tikai vienreiz, jo biju dabūjusi alerģiju, pārējās problēmas risinu ar kosmetologu, un vispār, mūsu pilsētā, manuprāt, daudzi kosmetologi ir gudrāki par tiem pašiem dermatologiem!
  Un, runājot par tevi, ja tu jūtu vajadzību, kāpēc gan nē!

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Aija, taisnība, bet sāk ievirzīties jauna kustība "dermatologi, kas konsulē par zīmoliem un kopšanu", tātad, tas vairs nav tas baismīgais Padomju poliklīnikas dermatologs pie kura ej kā uz ešafotu, te jau parādās kosmetoloģija + dermatoloģija.

   Ir, manuprāt, jāatrod gan savs dermatologs, gan kosmetologs. Par otru runājot, nu nav vēl izdevies, bet arī vairs nemeklēju.

   Dzēst
  2. Neesi tu redzējusi mūsu dermatalogus,visi ar padomju domāšanu un tādu pašu pieeju un ārstēšanu!(((((((
   Runājot par naudu,ko te piemin komentāros, un mūsu ādu,mana nostāja ir sekojoša,sejai man nekad nebūtu žēl naudas,tomēr tā mums ir viena un uz visu mūžu,un tur žēlot naudu,nu ziniet,nav prāta darbs.Ja 30 gados smērēsi seju ar čisto ļiniju,nedomāju,ka 40 gados izskatīsies svaigi.

   Dzēst
  3. Nē, man bija pieredze rajona poliklīnikā, kur manu atopisko dermatītu/alerģiju nosauca par kašķi un vēl ad dubļiem aplēja. Vairs nekad!

   Dzēst
 13. Uhh,skatos,ka dažas te skatās no savas skatu prizmas, un pie tam ļoti šauri.
  Katrs tak dara,kā viņš uzskata sev par vajadzīgu.Ja tev to vajag un tu to gribi - aidā! Tas ir super,ka cilvēks par sevi rūpējas, un atklāj daudz jauna, un noderīga, kas gan paildzina labo izskatu, liek justies labi, vai jaunākai, vai veselīgākai, da jeb kā. Cik cilvēku ir nepārliecināti vien tādēļ,ka viņiem ir ādas/sejas problēmas..
  Nerunājot par materiālo pusi ( jo dažkārt šķiet, ka to vien māk, kā citu naudu skaitīt,un kritizēt) Un šī tēma cilvēkos laikam izraisa tikai negatīvas diskusijas..
  Eh...

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Nu tas mums tā pierasti, bet naudas skaitīšana svešā makā tās daudzumu savā makā, tā kā, lai jau!:)

   Dzēst
  2. t.i. tās daudzumu savā makā nevairo.

   Dzēst
  3. Nu bet, protams, ka katrs skatās tikai un vienīgi no sava skatupunkta. Tad pašai Velvet Mimosai jājautā,vai uzdodot jautājumu, vēlas dzirdēt tikai glamīgus kunkstus - Ak vai, cik smuki! un Kā Tev piestāv! jeb viedokļus, kas varbūt arī nesaskan ar pašas autores uzskatiem (te es nerunāju par piektās klases līmeņa ķengām.
   Lielai daļai ir jāmācās diskutēt, uzreiz neķeroties pie atomieročiem, ja kaut kas ne tā uzrakstīts.

   Dzēst
  4. Viss kārtībā, manuprāt, šoreiz tiešām ir pieklājīga viedokļu apmaiņa.

   Dzēst
 14. Atzīšos: nekad enesmu bijusi pie dermataloga/kosmetologa....otrs, neeju jo zipētu vsu ko var atrast par ārstu (tas konkrēti sievietēm, ja redzu, ka viņai 35 un izskatās pa manam ne visai, es neiešu, un te minu konkrēti Jaševicu, kuru man ieteica, bet manī nevieš uzticību, jo neglaimo ārsta izskats).
  eju tikai pie stradiņu Dr vīrieša:D dermatalogs/alergologs, eju reizi pusgadā vai gadā, vai pie sasinājumiem....es nejūtos veca vai kā citādi slikti. un kaut kā pati taustos, bet ar dabiskiem līdzekļiem, es reti pavelkos pirkt kosme'tiku (nesen apvilkos masu psihozei:D, bez rezultaata)....Es briestu tam vai man vajag kosmetologu/dermatalogu. es baidos, ka šis specialists visu sačakarēs! Jo savam vecumam es izskatos visai svaigi (tas nav mans subjektīvs viedoklis.) iespējasm, es kā Tava mamma ap 45-50 gadi ķeršos pie nopietnākiem ieročiem, jo savos 30 es neesmu ne sašļukusi ne veca, ali tjūnētus evi, bet ats mans subjektīvs viedoklis. Plus es vispār piekopju tādu kā veselīgu dzīvesveidu, man ir sabalansēta ēdienkarte, ūdens, un sports svaigā gaisā! bez tā es negribu jo tad, šķiet, mans ķermenis sabruks.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Kas tur tagad ir, Mauliņš vai Bukovskis?
   Iveta, bet gēni ir spēcīga lieta! Cits ir 20 gados jau ar dziļām mīmikas rievām un vāju turgoru, citam 50 gados viss vēl turās.

   Dzēst
  2. Bukovskis Stradiņos. sakarīgs onkulis, neskalo smadzenes no sērijas "strādājiet ar sevi":D.
   Man nav tādu gēnu. Nu es jau gaidu brīdi, kad pēkšņi visa sašļukšu:D bet nu domāju pozitīvi. Patīk jau man kopšana, bet baigi baidos ar sevi eksperimentēt. Šis pēdējais pirkums bija man īsts aplauziens. neviens produkts man neder!
   Bet Tavs blogs man patīk, Tu tik čakla un jāsaka drosmīga uz visa izmēģināšanu. lasu un izpētu ko vēlētos pamēģināt ko nē;)

   Dzēst
  3. O, nu Bukovskis ir arī mans alergologs, bet es eju pie viņa Uniklīnikā, tāds pozitīvs. Atceros, kad nolikos ar atopisko un/vai alerģiju, šis teica, lai neuztraucoties, pisgada laikā noiešot it kā nekas nebūtu bijis! :D

   Paldies par komplimentu.

   Dzēst
 15. Katram savs, viens regulāri iet pie kosmetologa, viens deramatologa, cits vēl kaut ko citu. Katrā ziņā es vairāk atbalstu regulāru dermatologa apmeklējumu, jo tas ir sertificēts ārsts, kurš izprot ādas uzbūvi pārzin problēmas un spēj tās atrisināt (ja ir labs ārsts), savukārt kosmetologiem bieži vien tādu zināšanu nav un bez sejas saspaidīšanas un maskas uzlikšanas, tie maz ko zin.

  Personīgi es regulāri neapmeklēju ne vienu, ne otru, taču tuvākajā laikā noteikti apmeklēšu, jo āda ir ļoti bojāta un es ceru uz lāzera palīdzību. Tagad tieši esmu laba dermatologa meklējumos, kas veic arī lāzera procedūras.

  Runājot par kopšanas izvēli- es izvēlos kopšanu konkrētām problēmām, pēc iespējas vienkāršu un efektīvu. Man ļoti patīk bioderma, avene, la roche posay, ALPHA-H (pēdēja laika top!!) un ir arī šis tas no institut esthederm.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Marta, Tu baigi forši pateici par kosmetologiem, tā tiešām arī ir, ka par kosmetologu mēdz uzdoties arī slimnīcas sanitāre, lepni sauc sev par mediķi un bojā cilvēkiem sejas.

   Dzēst
  2. Labi vēl, ja vismaz slimnīcas sanitāre, vismaz tajā vidē pagrozījusies, ir taču pilni saloni ar tādām "kosmetoloģēm", kas 3 mēnešus iziet kursus un tik močī.

   Vienreiz trakumā aizgāju uz sejas tīrīšanu, rezultāts bija līdzīgs kā būtu pārcietusi ātomkaru černobiļā! :D

   Dzēst
  3. Nu Tu esi drosmīga, kad es vēl salasījos, cik "sterili un vienreiz lietojamie" instrumenti tiek izmantoti pe sejas tīrīšanas, nu nē, savus melnos punktus es pati varu sev izspaidīt! :D

   Dzēst
 16. Kā te visas sacepušās :)
  Es varbūt ne par tēmu, bet padalīšos savā pieredzē.
  Man kādreiz izteikti "pumpojās" seja zināmās dienās, līdz man ieteica pārstāt lietot kontracepcijas tabletes. Šo ķīmiju nelietoju nu jau gadus 7, pirmais gads bija katastrofāls, jo organismam tīroties "pumpojos" nenormāli un visur vairs ne tikai konkrētās dienās bet visu laiku, man palīdzēja naktssveču eļļas kapsulas, kuras normalizē hormonu līmeni, tā dzīvojos gadu, bet pēc tam viss beidzās. Ik pa laikam reizi pusgadā kāda uzmetas bet tas arī viss :)Tikai nesākam tagad diskutēt par/pret kontracepcijas tabletēm, šis komentārs nebija tādēļ :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Starp citu, man līdzīgi, vienīgi āda man pirms OK un Ok lietošanas laikā bija tīra, tik bija ļoti zema imunitāte OK lietošanas laikā un pārtraucu. Tagad jau 3 gadi riņķī un āda nav tik tīra, vispār mainījās ādas tips. arī lietoju naktssveces eļļu (viens no)...es domāju avrbūt man tas attīrīšanās laiks ilgāks, plus man 3 mazuļi nākuši pasaulē, kas arī ir pārmaiņas hormonos. Bet komentārs Tev vērtīgs;) ir tur sakarības!

   Dzēst
  2. Nē, nē, necepjamies, diskutējam! :)
   3 gadi, akkk! Es kad kādu pusgadu nedzēru OK, vājprāts tas bija!

   Dzēst
  3. nevaru lietot OK, tad es esmu kā mirtante, viena kaite pēc otras:D toties tīra āda:))))

   Dzēst
  4. Ivata, manuprāt iejaukšanās sievietes "dabīgajā sistēmā" tāpat nav nekaslabs, pat ja no tā kļūst gluda āda.

   Dzēst
 17. nu tāpēc jau 3 gadi neleitoju, gaidu kas notiks ar manuādu..nu jau apnicis gaidīt:)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Jā pacietību noteikti vajag, bet manā gadījumā tas atmaksājās :) mana draudzene gan neizturēja un atsāka lietot...:D

   Dzēst
  2. Jā, es laikam līdzīga Tavai draudzenei, bet šad tad es aizdomājos, nu a cik ilgi? Līdz menopauzei? Vēl piecus gadus? Vēl desmit? Eh!

   Dzēst