svētdiena, 2013. gada 27. janvāris

Ko darīt ar neizdevušos piektdienu?

Piektdien bija kārtīgs besis - mašīna salabota nav, jo, redz, nav kaut kāda detaļa atnākusi, būšot pirmdien viss kārtībā, nu jā, brīvdienās tā detaļa ar kājām no rūpnīcas nāks!!! Tā vietā ir "nevar-saprast-kā- braucošs-rīks" un darbā mani sagaidīja IT nodaļa, kas uzliek manam jaunajam datoram garumzīmes uz Alt un spellcheck nav kā suga, toties pēc visiem Grupas standartiem. Saku, lai pārliek un lai spellcheck būtu, uz ko man atbild, ka grāmatvedības nodaļu šīs variants apmierina! Viņi taču ir no citas planētas i datoristi, i grāmatvedība. Interesanti cilvēki tie datoristi un servisisti, vai ne? Ā, un vēl seja nedaudz "deg" pēc IPL un pigmentu lāzerīša un krasām temperatūras svārstībām ārā un telpās, toties viss ir sabildēts un drīz gaidāms apkopojošs raksts par šo pieredzi!

Nu kas man cits atlika kā sevi iepriecināt? Kleita, svārki, laiviņas, botiljoni, soma, beidzot izķēru Lush Magnaminty masku un Lemony flutter, Sensai produti, jo pirmo "porciju" atņēma mamma, Chanel Rouge Coco Shine lūpukrāsa, Stendera zelta burbuļbumba, SpaRitual Kiss the Cook nagu laka, Perfectil Platinum vitamīni. 
 
No tā visa man vajadzēja (nu patiesībā nevajadzēja gan) četras lietas: nagu laku, vitamīnus, Lush sejas masku un sviestiņu, tādēļ jautājums, kā Jūs sevi ieprieciniet, lai a) nesanāktu dārgi, b) nesanāktu trekni un kalorijām pārbagāti?

54 komentāri:

 1. Izskatās, ka Tavs variants nebija no lētajiem. Iespaidīgi...
  Es sevi iepriecinu
  a) lai nesanāktu dārgi- pastaiga gar jūru vai pa mežu,laiks sev un dzejas rakstīšanai, svece istabā, karsta tēja/kafija, koncerts, teātra izrāde, grāmata (šie pēdējie mazliet dārgāk). Vai vienkārši pabarot un samīļot kādu ielas minci vai zīlītes. Kādreiz pirku nagu lakas, bet kopš izmantoju gelish 2 nedēļu manikīru, man pēc lakām nav vajdzības. Kosmētiku nekrāju- tāpat neizlietošu.

  b) lai nesanāk trekni un kalorijām pārbagāti- žāvēti augļi, pomelo (daudz tur ēdamā, reizēm pat visu negribas), gabaliņš melnās šokolādes (to arī nevaru daudz ieēst), aprikozes šokolādē.

  Nav iespēju sevi lutināt tādos apjomos, kā Tavā rakstā ( bet , protams, to man gribētos), tādēļ lutinu šādi.

  Everita.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Everita, es esmu klasisks patēriņa sabiedrības pārstāvis, cenšos sevi ierobežot, bet kad noraujos, tad noraujos.

   īpaši liels paldies par A variantu!!!!!

   Dzēst
  2. Es jau arī, nemaz to nenoliedzu. :))
   Bet klasiskajam patēriņa sabiedrības pārstāvim (man) ir stipri jārēķina, kā dzīvot līdz nākamajai algas dienai, līdz ar to ierobežošanās notiek gribot negribot. Ja tā parēķina- 1 kvalitatīvas ēnas ir ap Ls 40, man tā ir 2 nedēļu vai ilgāka iztika. Tad nu jādomā, vai man tās ēnas tik dikti vajag.

   Everita.

   Dzēst
  3. Mazs buciņš, mazi radziņi, tā kā izaugs!:)

   Dzēst
  4. Es ceru, ka tomēr neizaugs. :)
   Finansiālā situācija noteikti mainīsies, bet ceru, ka tāds pirkšanās drudzis bez vajadzības man nepiemetīsies.
   Bet, ja ir iespējas un tas nevienam nekādu kaitējumu nenodara... kāpēc ne?

   Everita.

   Dzēst
  5. Tā noteikti būs, mācies, strādā, redzi mērķi un virzies pretī tam!

   Dzēst
  6. Savā sfērā izmācījusies esmu (vēl doktors ir iespējams, bet negribu akadēmiskas, tukšas zināšanas, kas nesaskan ar reālo bildi). Darbs tāds... valstī viens no "vislabāk" atalgotajiem ( domāju, ka var iedomāties, kas tas ir) . Domāju par citu virzienu un darba maiņu.

   Everita.

   Dzēst
  7. Jā, diemžēl valsts "prot novērtēt" speciālistus. Man arī bija nesen gadījums, intereses pēc aizsūtīju CV uz valsts kantori (tieši arī gribēju noskaidrot algu, apstākļus u.tml.), intervijā piedāvāja 270Ls "uz rokas" un papildus visam jāveic vēl sekretāres pienākumi. Ilgi brīnījās, kur es tāda iedomīga, kad pateicu, ka netērēsim laiku tālākai intervijai.

   Dzēst
  8. :)))))) Super, uzlaboji garīgo! :))))
   Un tas viss pie dzīves Rīgā.

   Everita.

   Dzēst
  9. A toties kādas prasības:
   1. Tikai augstākā profesionālā izglītība attiecīgajā jomā
   2. Pieredze attiecīgā jomā ne mazāk kā pieci gadi
   3. Divas svešvalodas dzimtās valodas līmenī
   4. Papildizglītība - kursi attiecīgajā jomā vismaz reizi gadā
   5. Vismaz divas rekomendācijas no iepriekšējām darba vietām.

   Pasaki, kurš no mums bija iedomīgs?! :D

   Dzēst
  10. Un interesanti, vai kāds tajā vietā strādā pašlaik (ar visām prasībām izpildītām) par šādu algu?
   Nu, ibio... Ja cilvēkam ir visas viņu prasītās spējas, tad nedomāju, ka strādās tur. Fuj!

   Everita.

   Dzēst
  11. Diemžēl intervētājs ļoti apvainojās uz to, ka es pateicu, lai netērējam laiku, jo par šādu summu mēnesī es nestrādāju, pateica, ka viņam ir CV kaudze, nu nelāgi beidzās, nelāgi, bet viss ir skaidrs ar viņiem! :)

   Zini, es domāju, ka strādās ar! Diemžēl!!!!

   Dzēst
  12. Nabaga cilvēks... ( tas, kurš strādās un būs priecīgs par to). Bet vispār- kāpēc maksāt vairāk, ja atradīsies kāds par Ls 270 vai pat mazāk? Tāda laikam ir valsts politika.

   Nu, tad lai savā CV kaudzē arī upuri meklē.

   Everita.

   Dzēst
 2. Man iepirkšanās besī parasti nesagādā prieku, jo pērku tikai pirkšanas pēc.

  Es paskatos kādu filmu (visbiežāk kādu romantisko komēdiju, ko esmu jau redzējusi 100x) un ēdu (kalorijas neskaitu).

  Mēdzu arī pārmazgāt kosmētikas otas, kosmētiku nospodrināt vai ieiet dušā un tad zieķēties.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Nē, nē, ēst es nevaru, otas mazgāju bez prieka, a dušā un zieķēties, tas, jā, tas ir labs!

   Dzēst
 3. Man plāns līzīgs kā Everitai.
  a) nopērku hiacinti podiņā (riktīgi zaļu čiekuru) un tad vēroju, kā atveras, uzzied, smaržo... Prieks vismaz 1,5-2 nedēļām. Ja vairāk naudas, izvēlos orhideju- 2 mēnešus tā ir skaista. Kopju rūpīgi, uzziedēs vēl.
  Arī dedzinu sveces ( bet man to gribas tikai ziemā), gleznoju (pērku jaunas otas gleznošanai). Krāju pa Ls 10 mēnesī un reizi pusgadā atļaujos sev tādas dārgākas smaržiņas.

  b) Man garšo mandeles (bet ne daudz). Negaršo nekāda veida kūkas, plātsmaizes utt., tāpēc neko tādu negatavoju. Šokolāde gan garšo...
  Isa sevis lutināšana man ir ēšana ārpus mājas ( parasti salāti) + kapučīno. Mmmm...

  Meitenes, man tāds jautājums... Vai tas, ka ir iespēja nopirkt visu uzreiz tepat un tūlīt, kad gribas, nemazina kaifu? Kādreiz pirku lūpu krāsas kā traka, sajutu- tas nekas nav, kārtējais "items" kolekcijā... Tagad par tām pusgada krātajām, tik ļoti ilgotajām smaržām ir tāāāāads kaifs!

  Jūlija.

  AtbildētDzēst
 4. Ļoti labi padomi, paldies, es ar puķēm esmu uz "jūs", nav man zaļie īkšķīši un viss, kaut gan ir trīs puķes podiņos, tad es tās kopju, bet jaunas man žēl pirkt. :)

  Par to kaifu vai nekaifu, ir tā, ka apetīte aug ēdot, jo vairāk vari, jo vairāk tev vajag, par to gandarījumu, ir grūti teikt, vai tas ir kaut kāds īpašs gandarījums sapirkt lielu pilnu bagāžnieku.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Puķes nepatīk vai arī vnk nobeidzas. Ja otrais variants, tad var jau arī grieztos ziedus pirkt. Ja vispār nepatīk, tad gan šis padoms nederēs.

   Taisnība par apetīti. Kad man tā bija, sapratu, ka gribu nopirkt kaut ko nenopēkamu/ nepārdodamu... Prieka par pirkumu nebija.

   Jūlija.

   Dzēst
  2. Jā, jā, godīgi, man nepatīk poda puķes, grieztas arī nē. Es skatos citās dobēs un citās mājās, nu tik smuki, bet pašai negribas nemaz.

   Kā pasakā: "Aizej tur, nezinu kru, atved to, nezinu ko".

   Dzēst
 5. Atbildes
  1. Ice Cream, alkoholā, kas garšo man, ir kaudzēm, vienkārši kaudzēm kaloriju pat mazā glāzītē! :D

   Dzēst
  2. Man, dzīvojot vīna ražotāju lielvalstī, būtu vnk grēks nenomēģināt plašo piedāvājumu. Par laimi, man, saldummīlei, nezin kāpēc labāk garšo tādi īsteni rūgteni dzērieni un liela glāze laba vīna patiešām ļoti atslābina pēc grūtas dienas. Un vīns tak satur antioksidantus, liek asinīm riņķot utt, utt. Reāla skaistumkopšana :)))
   (Bet no mazas Baileys ar neatsakos reizēm)

   Dzēst
  3. Es, atzīšos, no vīniem nesaprotu PILNĪGI NEKO! Man labs vīns ir salds vīns, un jo saldāk, jo labāk! :D Ir pamatota aizdoma, ka mana mēle vienkārši neatšķir garšas nianses. Tad es arī iemācījos, lai nekristu kaunā, kad man jautā par vīna izvēli restorānā u.tml., īpaši ja vakariņas sanāk darba jautājumā, es saku, ka paļaujos uz kunga/-u lielisko gaumi, beigās visi priecīgi un es vairāk pa glāzi neizdzeru! :D

   Jā, jā, tieši par krēmīgiem izstrādājumiem, olu liķieriem u.tml. ir runa.

   Dzēst
 6. Viens no lielākajiem priekiem ir dāvināšanas, ziedošanas prieks. Mans ieteikums: ziedot, piemēram, Vītolu fondam vai kaut kam citam, neaizmirstot pakontrolēt, kur nauda nonāk. Manuprāt, gandarījums par šādu rīcību ir lielāks, nekā par simt pirmo nagu laku vai lūpu krāsu.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Paldies par ieteikumu, katru mēnesi ziedoju dzīvniekiem.

   Dzēst
 7. Ooo, Tu esi kārtīgi pacentusies sevi iepriecināt! :D
  Man ir diezgan vienkārši - ja ir slikta diena, es eju gulēt. Atnāku no darba un liekos uz auss, ignorējot visus darāmos darbus. Protams, ne vienmēr viss ir tik vienkārši. Arī man gadās bēdas "slīcināt" veikalā :) Pēdējā reizē sanāca tipiski sievišķīgi. Uzzināju par darba vietas maiņu un 2 dienas man bija asaras pa gaisu, jo jaunā darba vieta ir vientulīga, tukša, pie manis neviens nenāk, neviens mani neredz un pucēties vairs nav vajadzības - manas skaistās štātes paliks nevilktas. Un uz bēdām es aizgāju uz veikalu un nopirku vēl pāris apģērba gabalus :D Ļoti loģiski :D

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Vai ne! Šoreiz gulēšana gultā vai vannā nelīdzēja, jo man diena beidzās ap pusdienu laiku un tad jau pats labums pa veikaliem plosīties - maz cilvēku! Vakarpusē es noteikti nebūtu braukusi "slīcināties". :D

   Loģiski, gan, pucējies sev!

   Dzēst
 8. Eh, sievietes :)

  Man parasti tādos brīžos nepieciešams "zvans draugam", pusstunda papļāpāšanas un garastāvoklis uzlabojas. Bet atzīšos, ka arī iepirkšanās norāvieni notiek, tikai protams vairāk studentam atbilstošos mērogos :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Nē, man zvans draugam nelīdz, ar vīru iepirkumus nepaspriežu, jo kā es nevaru saprast, kā hokeja ekipējums vai kaut kādi citi loriņi var maksāt TĀDU naudu, tāpat nesaprot arī viņš, draudzenes saka, "pērc", nu kkā tā. :)

   Dzēst
  2. Ar "tādos brīžos" es domāju situācijas, kad viss iet ne tā kā vajag. Nu piem. kā tev ar to mašīnu vai klaviatūru. Kad visus kreņkus izstāstu, kļūst vieglāk :) Pirkumus es arī neapspriežu, jo tur tikai divi varianti: Tu ko, par miljonāru kļuvi? vai arī: Tev viss piestāv!   Dzēst
  3. Jā, jā, taisnība Te ir, kad izstāsta problēmu, tā kļūst tieši uz pusi mazāka, bet šis nebija tas gadījums - nepatīk autor, paņem taksi, ko tu ņemies ar datoru, tev mājās ir divi citi... viņš ir vīrietis, tur tā atslēga !:D

   Dzēst
 9. Eh, esmu konkrēts kompulsīvās iepirkšanās un ēšanās piemērs. Par laimi viss sāk iet uz labo pusi, jo esmu atradusi, tā saucamo, ļaunuma sakni. Ja tas nav regulāri, bet gluži, kā Tu saki, viena neveiksmīga diena, tad bēda nav liela. Bet jebkurā gadījumā, kā jau te dāmas minēja, galvenais, ir zināt tās lietas, kas Tev pašai patīk, sagādā prieku utt.
  Bet zinu arī tās reizes, kad vienalga kaut kas ir jānopērk, lai būtu kāds iepriecinājums vai apbalvojums. Šajā situācijā dodu priekšroku grāmatai. Plusi ir vairāki - īpašumā ir iegūts kaut kas fiziski jūtams (citreiz ļoti gribas sajust to, ka ir iegūta jauna manta), lasot, aizpildītos vaļīgā piektdienas pēcpusdiena un lasīšana pati par sevi man sagādā baudu, dod gandarījumu. Protams, tas atkal ir ļoti individuāli. Bet ideja tāda, ka kārtējās preces vietā, labāk pērku kādu emociju vai kaut ko ar pievienoto vērtību. Ātrie varianti - kino, masāža, pusdienas vai kaut tikai kafija kādā jaunā, trendīgā vai izslavētā restorānā/kafejnīcā.
  Un vēl. Mana jaunā taktika, kā samazināt iepirkto kurpju, apģērbu, aksesuāru daudzumu ir mērķēt uz kaut ko augstāku, kvalitatīvāku, ārpus manas ierastās cenu kategorijas, kam arī beigās būs lielāks emocionālais ieguvums. Protams, tas nederēs visiem. Kaut dārglieta, vienas īstas Louboutin kurpes vai skaistais Gauja kažociņš. Tieši kā iepriekš minēja par jaunām smaržām pusgadā. Tā man ir vieglāk atteikties no kaut kā kārtējā. Bet kā jau iepriekš minēju, tas ir ļoti individuāli. :)

  Karlīna

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Paldies, ļoti interesanti. Es šo cenšos ierobežot ar krājkonta esamību, ieskaitu tur un viss, dabūt ārā nevaru, esmu samazinājusi savas lēkmes, bet tēriņu spilvens man ir!

   Dzēst
  2. Ā.. Un, jā, IT čalīši tiešām no citas planētas. Vienmēr, kad ar to nodaļu darbā jāsaskaras, varu sev garantēt, ka pēc tam jutīšos uz pusi stulbāka. Lai gan neteiktu, ka ar datorlietām būtu uz Jūs. :D

   Karlīna

   Dzēst
  3. Karlīn, es parasti aprauju tās sarunas, ar tekstu, ka ir jāatrisina uzdevums un mani neinteresē kā, ja ielaižas diskusijās, tad ir čau! :D

   Dzēst
 10. nu es arī neesmu oriģināla man arī ir jātērē. Pēdējā slikta garīgā lēkmē es gandrīz nopirku jaunu fočuku, bet noturējos :) vot tas būtu episki. Drēbes gan nekad nepērku kad slikts garīgais, jo parasti sapērku s...s. Mani var iepriecināt tikai sen karotas mantas, kuram ikdienā žēl naudas ;)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Oho, fočiks, tas ir spēcīgi!Es parasti tehnikas nodaļā nemaz neeju - neorientējos, a par drēbēm Tev ir taisnība.

   Dzēst
 11. Garumzīmes uz alt man ir un pieradīsi :D

  Tas varbūt davana no IT džekiem par kādu tavējo čatlogu ? :D

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Es negribu pierast, IT nodaļai ir jārisina viņiem priekšā noliktos IT uzdevumus, es neprasu, lai dators, izdzirdot manus soļus koridorā, ieslēgtos, uztaisītu man kafiju ar kruasānu, nolasītu priekšā e-pastu un nolasot manu sejas izteiksmi atbildētu, man tikai vajag pareizās garumzīmes un spellcheck trijās valodās, viss!:D

   Dzēst
  2. Man arī tracina garumzīmes uz alt. Grāmatvedim ir uz alt un, kad jāraksta pavadzīmes, ta es tur bakstos kā ezis miglā :D

   Dzēst
  3. Tieši tā, a ja es strādāju ar vārdu, tad saražošu tādus brāķus, ka mani neviens neņems pa pilno!

   Dzēst
 12. Neko prātīgu neieteikšu, jo esmu mega patērētājs, tā pat kā Tu.

  Vienīgais ko esmu iemācijusies ir nejusties vainīgai par to, jo nav jau tā, ka mēs to naudu zogama vai iegustam kādā citā nelegālā veidā. Ir diezgan daudz un smagi jāstrādā, lai to nopelnītu, tad kāpēc lai netērētu, ja tas sagādā prieku.

  P.s. pirkumi super, ļoti patīk brūnie botoljoni!

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Marta, nē, nē, nē, es sevi par mega patērētāju nenosaucu, nevajag man te! :P

   It kā jau jā, bet no otras puses - grūti nāk, bet pazūd kā ūdens. Kaut gan jau esmu iemācījusies nepirkt pirmo implusu vadāta, es domāju, lūdzu atlikt un tad izlemju, jo mana problēma bija kaudzēm drēbju/apavu, kurus es vispār nevalkāju! Tagad esmu no tām tikusi vaļā un pērku, bet pārdomājot!

   Botiljoni ir megaskaisti, ārsānā ir raupjš zelta reiferis un aiztaisāmajam virsū ādas pušķītis!

   Dzēst
  2. Bet Tu mani vienmēr iedvesmo: nauda radīta, lai sagādātu prieku, nopelnīšu un vispār dzīvoju vienreiz! Pareizi!

   Dzēst
  3. Nuu, es gan sevi pēc šīm brīvdienām varu nosaukt par mega patērētāju, bet kaut kā vainas sajūta mani vispār nemoka!

   Varu pat palielīties, tiku pie sen kārotās TF lūpenes.:P

   Nu ja, nav jau tā, ka notērē līdz pēdējam, katrs to dara pēc iespējām, un ja var, kapēc nē??

   Dzēst
  4. oooo, nu tak dalies iespaidos, neturi sveci zem pūra! Kāds tonis, kā klājas, kā nēsājas!!!!
   Viss, es labošos, es netērēju līdz pēdējam, tāpēc nožēlot nav ko, Tev taisnība!
   Gaidu "atskaiti" par TF! Es sev pieskatīju saulenes, nezinu pirkt-nepirkt.

   Dzēst
  5. Sākšu ar to, ka samaksāju 36GBP,par 3g lūpu rāsas ļoti skaistā tūbiņā. Tā ir visdārgākā lūpu krāsa kāda man bijusi!

   Tonis ir Cherry lush, vēss, sulīgs sarkanais, kurš atsit rozā toni.

   Teikšu kā ir- esmu vīlusies, jo 1. lūpukrāsa smaržo pēc nekā īpaša, tai ir tāda plastmasīga standarta smarža. 2.Ļoti kaitinoši ir tas, ka viņa nestāv stingri tūbiņā, bet bišku tā kā kustās, sajūta, ka varētu nolūzt, (tā tas bija visām)

   tonis ir skaists, bet nekas tāds, ko nevarētu atrast tajā pašā piem MAC(starpcitu, gan MAC, gan TF pieder Estee lauder, tā kā pieļauju, ka viņi štancē vienu un to pašu dažādos iepakojumos)

   Klājās viegli, uz lūpām izskatās satīnīga ar nelielu spīdumu, ļoti sulīgi, es teiktu. Nēsājās viņa labi, neplūst pāri kontūrām, un ir diezgan noturīga,taču atkal, nekas tāds ko nedarītu lielākā daļa citu lūpukrāsu.

   Prakstiski 99% cenas ir brendā un skaistajā iepakojumā, pārējais nekass īpašs.

   Kas par brillēm??

   Dzēst
  6. Iešu iečekot, ko Tu tur nopirki! Piekritīšu, mēs maksājam par brendu, tādēļ mani kaitina, ja kaut kas nav nostrādāts perfekti, jo tieši par to es arī maksāju!

   TF Nico Sunglasses, bāc, maksāja ~260Ls, tīri nejauši ieraudzīju, nu kož cena par platmasas brillēm, turklāt šīs nav nekāds sezonas jaunums, skatos internetā ir sales, kur krietni lētāk var atrast, tā kā domāju, jo uz manas apaļās sejas izskatās labi!! https://www.google.lv/search?q=Tom+Ford+nico+sunglasses&hl=lv&tbo=u&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=N5MGUfDvAsin4gSs-YH4DQ&ved=0CCkQsAQ&biw=1262&bih=639

   Dzēst
  7. Paskatījos brilles, zini, ja prasi manu viedokli, tad es teiktu tā- tas nav klasisks modelis vairāk tāds trendy šmendy, tāpēc domāju, ka tā nebūs investīcija vairākām sezonām, tāpēc summa ir par lielu.

   Bet, ja Tev ļoti, ļoti patīk un Tu paņemot rokā jūti, ka ir kvalitāte un ir tavs modelis tad nav ko liegties, jo labas brilles ir ne tikai aksesuārs, bet arī aizsargā acis! :P

   Dzēst
 13. Bēdas slīcināt veikalos laikam ir visvienkāršāk, taču arī - ļoti, ļoti dāgi... Tikko paskatījos savu kartes stāvokli pēc pagājušās nedēļas bēdu slīcināšanas un sapratu, ka dādu laiciņu jānomierinās :D

  P.S. Paldies par Armani lūpukrāsu - ideāla :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Jā, apēd karti! :D

   Jap, lūpene ir feinā! Klau, mani ļoti interesē kāds uz Tevis tonis sanāca? Kā iepakojumā?

   Dzēst
  2. Tā pat kā Tev, arī uz manām lūpām un pie sejas ādas tonis ir ne tāds kā iepakojumā, bet to jau zināju. Tāds gaiši oranžīgi-rozīgs, vēss. Man patīk :)

   Dzēst
 14. cik skaisti botiljoni, vismaz tādā pozā! jau kopš rudens meklēju līdzīgā tonī.. kur pirki?

  AtbildētDzēst