sestdiena, 2012. gada 29. decembris

Papļāpāt: vai frizieres „izlaižas”?


Atcerieties rakstu, kur es jautāju, ko darīt ar matiem, nu ko tad ar viņiem darīt... ja... man šķiet, ka pēc diviem gadiem ciešas mīlestības un sadarbības, manas attiecības ar frizieri ir sašķobījušās. 


Viss vienmēr bija kārtībā, līdz es reizei, kad paralēli manam apmeklējumam, tiek apkalpots arī kāds cits klients, piemēram, kamēr „nogatavojas” manas šķipsnas, tiek safrizēts kāds kungs. Nē, nu man pret to pretenziju nav, bet nākamajā reizē tas vairs nebija kungs, tā bija cita sieviete ar krāsošanu-griešanu. Protams, ir jāievēro laiki, tad nu sanāk gaidīt man, gaidīt viņai, nav patīkami. Taču pēdējais gadījums lika man vienkārši uzsprāgt dusmās.

Biju nobriedusi kādai tumšākai matu krāsai un pakāpeniskam griezumam, ko arī pateicu savai frizierei. Uz ko man atcirta: „Vai, nav laika, es rēķinājos ar pāris šķipsnām,” un sievietei, kas sēdēja ar krāsu galvā un izskatījās krietni neapmierināta, pateica: „Es tūlīt, tikai pāris šķipsnas ielikšu” Tās arī bija pāris šķipsnas, diezgan nevērīgas, manuprāt, bet izskatās labi. Pēc laika, kad manas šķipsnas bija gatavas, otra sieviete aizgāja, friziere ķērās pie griešanas. Es vēlreiz atkārtoju to, ka karē man ir apnicis, es gribu pakāpenisko karē (vai kaut ko uz to pusi). Man uzreiz atbildēja: „Zini, pie šitā krāsojuma tas nav iespējams... bla, bla, ” jo, kā jau nojaušat, frizētavā parādījās nākamais klients...

Nu viss, es neizturēju un pateicu visu, ko es domāju arī par to, ka viena pakaļa uz trīs krēsliem nevar sēdēt un visu naudu neizdosies nopelnīt. Griezumu es dabūju, bet viss, vēlmes iet pie frizieres, kas noteikti ir laba un redz, kas katram cilvēkam piestāv, vairs nav. 

Kā Jūs domājiet, vai tiešām ar laiku ir tā, ka frizieres izlaižas? Un uzskata, ka paralēli var apkalpot trīs sievietes ar sarežģītām matu krāsām un griezumiem (vīriešus ar „parasto frizūru” es paciešu)? Jebšu es esmu vienkārši iedomājusies par daudz, vēloties, lai vizītes laikā apkalpo mani vienu?P.S. Iespējams, manu blogu lasa arī kāda friziere, ļoti vēlētos dzirdēt arī profesionāļu viedokļus.  

 

24 komentāri:

 1. nu nez ja man tā gadītos es jau pirmajā reizē būtu prom, bet man nav tāds patstāvīgs frizieris, nepaspēj izlaisties ;)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Skaistumlap, bet ir ļoti sāpīgi, jo friziere ir laba, viņa "redz" gan griezumus, gan, kas svarīgāk, arī krāsas!

   Dzēst
 2. Zini, nē, tu neesi iedomājusies par daudz, man arī besī, kad notiek tādas lietas, bet man ir pavisam cita situācija, mana frieziere ir ne tikai friziere, bet arī salona īpašniece, tāpēc paralēli man, viņa risina visādas salonu lietas pa telefonu (un ne tikai pa telefonu) un lai nokrāsotu matus un apgrieztu, man vienreiz bija janosēž kādas 4 stundas, tad arī manai pacietībai bija beigas un sāku teikt, ka es vispār šodien tikšu prom no frizētavas, man taču ir citas darīšanas, tad gan viss bija ātri mests pie malas un skriets "pabeigt" manu galvu, labi, ka pati sekoju laikam līdzi, savādāk jau būtu mati nokrituši no galvas, jo laiks būtu pārturēts!
  Tā, man friziere patīk, bet šādas lietas liekas nepieņemamas, jo ja tu apkalpo klientu, tad jaapkalpo vienu, nevis divus un trīs!Mes taču maksājam naudu, tāpēc arī attieksmei un darbam jābūt normālam.Galvenais nav kvantitāte bet gan kvalitāte, jo vairāk cilvēku vienlaicīgi, jo zemāka darba kvalitāte!
  Pilnībā tevi atbalstu, ļoti pareizi, ka neklusēji un pateici, kā ir! ))))

  AtbildētDzēst
 3. Nedomāju, ka tu esi iedomājusies par daudz. lai gan man nekad nav krāsoti mati, vienmēr ejot pie friziera es esmu vienīgā, ap kuras galvu tajā brīdī strādā friziere. Tagad es eju uz kolonnas mācību centru un man griež "jauniņie", un tādēļ ka viņi tikai mācās, viņi apkalpo tikai vienu galvu, arī tās kuras krāso.
  Bet padomāsim loģiski, tu esi klients un ejot uz salonu tu maksā lai iegūtu to ko tu vēlies. un diez vai friziere drīkst tev atbildēt ka viņa nebija ieplānojusi tev tik daudz laika. Būtu to laiku kamēr tev ir nokrāsoti mati izmantojusi lai iedzertu kafiju, nevis steigtos nokrāsot vel 3 citus matus.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Nu jā, es jau sāku nesaprast, moš tā ir kaut kāda norma pašlaik, jo tā blaksus friziere arī gandrīz vienmēr strādā ar kādiem diviem paralēliem klientiem.

   Dzēst
 4. Man bija divas frizieres, viena iegūstot nedaudz atpazīstamības un paplašinot klientu loku arī izlaidās, atļāvās atcelt apmeklējumu, piemēram, iepriekšējā vakarā 24:00, likt gaidīt pusstundu, kamēr vispār sāks kaut ko darīt utml, tāpēc arī viņa bija nevis ir mana friziere. Ar otro gan nav problēmas, nekad nav bijusi situācija, ka vienlaicīgi frizē divus cilvēkus vai kādas manas vēlmes nosauc par neizpildāmām utt. Tiešām prieks pie viņas iet. man tādi sarežģīti mati, slikti turās frizūras, bet arī tam viņa atradusi risinājumus, nevis burkšķ kā citas, ka īpaši jau neesot jēgas neko taisīt, smagi mati un neturēsies utt.

  AtbildētDzēst
 5. OI, es pat nezinu kā pusē nostāties. Principā esmu gan klients, gan frizieris... No klienta puses nepatīk, ka apkalpo vairāk par vienu, no friziera puses sēdēt 40 min kamēr tev nostāv šķipsnas ar sakrustotām kājām vai pie katra klienta dzert kafiju ar ir par traku... Manuprāt, normāli ir apkalpot tai laikā vīrieti uz griezumu, bet ne otru sievieti uz krāsojumu ... kkā tā :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Laura, jā, vīrietis ir Ok, cik tur viņam nogriezt, tikai tās minūtes, kad iedarbojas matu krāsa, bet paralēli 2-3 sievietes nu nē, kāds klients būs jāzaudē.

   Dzēst
 6. Uzskatu, ka tas nav pareizi.
  Man domāt, ka Tu apmeklē labu salonu, nevis kaktu frizētavu, kur tas NAV pieļaujams.
  Pie friziera neiet katru dienu, katram klientam ir jāpievērš uzmanība un jāizpilda viņa vēlmes.

  Esmu nomainījusi tikai vienu frizieri. No sākuma bija ideāli, tad sāka pacelt cenu un nolaist kvalitāti - mati izskatījās, kā divas nedēļas atauguši.
  Šobrīd esmu puslīdz apmierināta ar frizieri, tikai nepatīk, kā griež - iebilst kauns, jo paziņa.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Nu jā, īpaši, kad sāc aizdomāties par friziera maiņu, tas ir smags jautājums...., nez, ja iešu nākamo reizi, jo patiesībā esmu pierakstījusies, pie manas meistares ir rindas, frizēšanas reizē uzreiz jāpierakstās uz nākamo reizi, moš attieksme būs cita pēc tās smagās sarunas?

   Dzēst
  2. Es ticu labajam cilvēkos, tāpēc mēģini! :)

   Dzēst
 7. man manā lauku frizētavā šādi nekad nav gadījies. te viss ir daudz mierīgāk, friziere ir ar mieru pasēdēt tās minūtes un pachilot ar tevi, kamēr matu krāsa izdara to, kas viņai ir jāizdara. :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Ar mani nevajag sēdēt un čilot, var apdarīt savus darbus, jo es parasti arī frizētavā cenšos pastrādāt vai vienkārši pabūt ar sevi, bet tas, ka man atņem laiku, uzmanību un tādējādi arī kvalitāti, liek man saspringt.

   Dzēst
 8. Man arī tas nepatīk, kad friziere mēģina apkalpot vairākus klientus.
  Kam tad ir domāts pieraksts? Es esmu pierakstījusies uz noteiktu dienu un laiku, esmu atnākusi laicīgi, kāpēc man ir jānervozē? Kāpēc man ir jādomā, kas beigās sanāks uz manas galvas un kas būs ar maniem matiem.
  Nepatīk arī tas, ka dažreiz, steigā, friziere tevī neieklausās. Dažreiz pat biju atnākusi ar bildēm - kādu toni gribu, kādu griezumu gribu. Un tad...friziere ilgi domā un mēģina tevi atrunāt - tavi mati to neizturēs, tava matu struktūra, tavas sejas forma utt. Man dažreiz liekas, ka frizierei negribās ķēpāties ar matiem, tāpēc viņa ārti nogriež matus un sūta tevi pie kases.
  Vienu reizi biju pierakstīta pie sava friziera (sieviešu), bet ... viņa nepaspēja apkalpot citu klienti...mani aisūtīja vīriešu zālē.
  Ar matiem, pēdēja laikā, cenšos neeksperimentēt, tāpēc apmeklēju frizieri tikai 1 reizi 3 mēnēšos. Krāsoju matus mājās.

  AtbildētDzēst
 9. Manuprāt, frizieris var apkalpot vairākus klientus, bet tikai tad, ja tas neietekmē darba kvalitāti. Klientam vajadzētu justies labi friziera apmeklējuma laikā, nevis uztraukties, vai friziere laikā izskalos matu krāsu vai balinātāju. Tas man neliekas pieņemami.

  AtbildētDzēst
 10. Nezināju, ka šobrīd tāda problēma frizētavās, jo man tā nav gadījies. Es gan arī diezgan nesen nomainīju frizētavu (kādreiz gāju uz Kolonnu, bet tagad pie Matu meistariem), bet tas bija tādēļ, ka Kolonnā bieži bija tāda konveiera sajūta. Man tomēr frizētavas apmeklējums saistās ar tādu kā atpūtu, relaksēšanos un konveiers tajā neiederas.

  AtbildētDzēst
 11. man pēdējoreizi nogrieza meiča, kas manuprāt, grieza sliktāk par mani , pirmoreizi gadījās tik slikti , ka atteicos maksāt .
  kopš tās reizes pie friziera atsakos iet . friziera apmeklējumam ir jabūt patīkama , nevis , ka vīrietis pēc tam pasaka " uz turieni griezt matus, es tev vairs neļaušu "

  tas ir tāpēc, ka tagad par frizieri var kļūt jebkurš , jo cik paskaties, vienmēr ir pieprasījums , ir darbavietas, un tāpec cilveks iziet ātros dienas kursus un nopērk sev sertifikātu . pat ja uzprišināt cilvēkus nav viņa aicinājums

  AtbildētDzēst
 12. Es arī būtu nepamierināta, ja paralēli man friziere vēl pēc pilnas programmas aprūpētu citu klientu un diezvai atgrieztos pie frizieres, jo tad būtu konveijera sajūta. Par cik man ir ļoti svarīgi kas notiek uz manas galvas, tad arī friziere ir atbildīga par rezultātu. Bet ja paralēli strādā ar 2-3 galvām - beigās jau pati nesaprot kas kurai jādara. man gan ir friziere 10 gadu garumā un tādas situācijas nav bijušas; Starplaikos kad krāsojas mati frizierei vismaz ir iespēja atpūsties, paēst, izdarīt savus darbiņus. ir bijušas situācijas, kad kādas 10-15 min jāpagaida, jo iepriekšējais klients vēl nav pabeigts. bet manuprāt tie ir sīkumi un uztveru saprotoši..

  AtbildētDzēst
 13. es eju reti pie friziera, un uz mājām pie viņas, ideāli: bet es jau frizieri par draugu uztveru:)
  matus gan nekrāsoju.

  AtbildētDzēst
 14. OO jā, man ar tā ir bijis. Tad jau tā man bija sabojāti mati un nokrāsoja tos zeltaini blondus. Gāju nākošreiz un man pateica, ka pabalinās bišku saknes, jo būšot smukāk. Protams, kamēr man balinātājs matos, friziere apkaploja nākošo, grieza, krāsoja. Kā rezultātā man balinātājs matos stāvēja ap 50min(vajadzēja 30min,lai nav tik gaiši) un saknes bija ļoti gaišas. Es biju tik dusmīga, tāpēc izvēlējos krāsot mājās:)

  AtbildētDzēst
 15. Velvet, saprotu Tevi. Man kādriez bija tāda friziere, kas gluži grieza pēc šablona. Man bija sajūta, ka viņai galīgi neinteresē vai manai sejai tas piestāv vai nē, ka tik griezums ir un nauda birst.
  Pagajušajā gadā nomainīju frizieri, kura vēl joprojām nav izlaidusies un griež tiešām labi.
  Bet, atbildot uz tavu jautājumus - frizieres ar laiku izlaižas, tas gan! Nesaku ka visas, bet vairums noteikti.
  Esmu bieži noskatījusies, ka tos cilvēkus frizē tik tiešām kā caur konveijeri un man tas neliekas normāli. Labi, ka eju pie frizieres kas pārmaiņus strādā Rīgā un piepilsētā, tad man nav jāpiedzīvo šī dzīvā kustība frizētavā. Varu relaksēties un parunāties ar frizierīti!
  Man jau liekas, ka pēc tiem uzbraucieniem pret Tevi, domāju šeit būs jāmeklē cita friziere.

  AtbildētDzēst
 16. Nē, tu nevēlies par daudz. Tu maksā par pakalpojumu - kapēc, lai tu to saņemtu paviršu? ;) Gribas īpašu apkalpošanu, it īpaši matu jautajumā.
  Man friziere pēdējo reiz grieza pakāpenisko griezumu. Es domāju, ka es sākšu raudāt. Matus sausus, rāva, plēsa ar šķērēm. Griešana aizņēma apmēram 5 minūtes, samaksāju pietiekoši daudz. Beigu beigās mati izskatījās nogriezti kā ar lineālu.
  Kopš tas reizes pati griežu sev matus.

  AtbildētDzēst
 17. jā,ir gadījies tādas dīvainas frizieres,bet pārsvarā trāpos uz labām,par to man prieks,bet jā - ja tu maksā par pakalpojumu,pietam nemaksā divus,trīs latus,bet daudz vairāk.kāpēc tad tev būtu jāsaņem paviršs pakalpojums?

  man mati cēlās stāvus,kad redzēju,ko mammas friziere dara (kaut kā vienreiz sagaidījās man mammu gaidīt pie viņas frizieres). mammai vajadzēja gaidīt 45 minūtes,lai gan viņai pieraksts bija pirms tām 45 minūtēm. nu,lūk. tās nav 10 minūtes. no garlaicības nezināja,ko darīt. tad vēl frizētavā ir auksti :( lai gan griezums un frizūra vienmēr ir smuki un patīkami,bet arī tā friziere apkalpo kādus 2 klientus pa starpai. skumji un nekorekti no viņu puses.

  AtbildētDzēst
 18. Izskatās, ka šī tēma ir ļoti aktuāla,
  piebiedrošos, tieši šī iemesla dēļ, tika pārtrauktas manas 4 gadus ilgas sadraudzības ar savu frizieri,
  es maksāju pietiekoši lielu naudu, lai negaidītu, kamēr uz manu laiku tiks fiksi safrizēta vēl kāda.

  AtbildētDzēst