svētdiena, 2012. gada 11. novembris

Mana pieredze ar dzimumzīmju likvidēšanu.Zinu, ka daudzām aktuāls jautājums, tāpēc gribēju padalīties ar savu pieredzi. Veicu šo procedūru otro reizi un teikšu tā – ir vērts. Likvidēšanas un dzimumzīmju veidos es neiedziļināšos, jo ar to ir pilns internets, stāstīšu tikai savu pieredzi, nekādā gadījumā necenšoties izdot savus subjektīvos iespaidus par medicīnas rakstu!

Tālāk būs redzamas neglītas bildes, tāpēc jūtīgām daiļavām labāk neskatīties!!!

Daudziem rodas jautājums, kādēļ?

Protams, estētikas dēļ. Cilvēks, kam nekad nav bijušas dzimumzīmes uz sejas, nekad nesapratīs to, kuram tādas ir bijušas, traucējušas dzīvot, graujot pašapziņu, tāpēc pirms vairākiem gadiem, kad veicu šo procedūru sejai, visus tos, kas gribēja teikt, ka arī ar dzimumzīmēm „ir labi” sūtīju ļoti tālu. Veicu procedūru, pārdzīvoju sadzīšanas posmu un beidzot sāku lepoties ar savu seju. Tagad izdomāju, ka arī no dzimumzīmēm uz ķermeņa tikšu vaļā, pie reizes paķerot divas bālās un nemanāmās, taču par pāris mm izvirzījušās, uz sejas. Šoreiz ne tikai estētisko, bet veselības iemeslu dēļ, jo, dažas no tām mēdza rīvēties pret kādu apģērba gabalu, kā arī sirdsapziņa man neļāva tās sauļot.

Kā tas notiek? Pēc konsultācijas, kuras laikā tiek izrunāti visi jautājumi par manām dzimumzīmēm un to likvidēšanu, kā arī dzimumzīmju pārbaudes, ar ārsti vienojamies par procedūras datumu. Ierodoties noliktajā dienā, mani aizved uz procedūru kabinetu, liek apgulties uz operāciju galda, apstrādes laukumu dezinficē un katrā dzimumzīmē iešpricē anestēziju. Adatiņa ir tik smalka, ka to praktiski nejūt. Cita izvēle ir anestezējošais krēms, pirmajā reizē dažas mazākas dzimumzīmes atsāpināja ar šo, bet otro reizi neparakstos – es jutu gandrīz visu, bet ar „špricīti” vienīgā neērtība ir dedzinātu spalvu smaka. Pagaidījusi dažas minūtes ārste sāk savu darbu. Man liek aiztaisīt acis, es jūtu lāzera pulsēšanu,  atsitamies pret ādu, un smaku, vairāk neko. Pēc pusstundas viss ir galā, likvidētas tika 9 dzimumzīmes, tā kā tāds „čiks” vien ir. Mani aplīmē ar plāksteriem, varu saģērbties un doties prom. 

Sāk mazliet sāpēt, kad „iziet” anestēzija, sāp kā jebkurš nobrāzums, kuram jāļauj sadzīt. Vispirms tā ir vaļēja brūce, kas pārvelkas ar kreveli, pusotras – divu nedēļu laikā krevele ir nost (uz sejas dzīst krietni ātrāk) un parādās jauna rozā ādiņa, kas laika gaitā kļūs tāda pati kā visa ķermeņa āda un atšķirību nevarēs manīt vairs nemaz. 
Vakarā pēc procedūras: 
  
Pusotru nedēļu  pēc procedūras:

Trīs nedēļas pēc procedūras:

Mēnesis pēc procedūras:

Un nesmukums, kuru es likvidēju izskatījās šādi:


Ierobežojumi: kamēr nepazūd kreveles, nevar pārāk slapināt, berzēt, iet pirtī, baseinā, dušā un visā dzīšanas procesā vienīgais lielais ierobežojums – stingrais „nē” UV stariem.

Kur?: Veselības Centra 4 Dermatoloģijas un ķirurģijas klīnika. Dr. Līga Jaceviča, pie kuras eju jau otro reizi, viņa ir ne tikai viena no pazīstamākiem Latvijas dermatologiem, bet arī ļoti patīkama. Arī klīnika man patīk. Mani biedē slimnīcas sajūta un smaka, neapmierināts personāls, tikpat norūpējušies pacienti un rindas – te nekā tāda nav, tāds medicīnisks ofiss drīzāk.

Cik maksā: Visus manus izdevumus sedza veselības apdrošināšana, bet ja nebūtu tad:
16Ls atkārtotā vizīte pie dermatologa + 66Ls par dzimumzīmju likvidēšanu (9gb.) + 16Ls dermatologa konsultācija un likvidēto dzimumzīmju pārbaude mēnesi pēc to likvidēšanas, kas pilnībā apgāž daudzas dzirdētas ārprāta lietas, ka vienas dzimumzīmes likvidēšana „maksājot 100Ls”, „tu par to noteikti veselu bagātību izgrūdi”, „nu jā, vari jau atļauties, parastie cilvēki to nevar”, „nu ja vecis maksā”, „ja nav kur naudu likt, tad jau var” u.tml., nezinu, laikam, jau skaudīgas runas, bet to es esmu dzirdējusi gan toreiz, gan arī tagad, un skumdina vienīgi fakts, ka daudzus gadus biju sadzīvojusi ar tām, klausoties runas, ka tas ir nežēlīgi dārgi.

Secinājums kāds: ja Jūs jūtat, ka arī vēlētos darīt ko līdzīgu, tad ejiet un dariet, lielākais, ko jūs varat zaudēt ir 22Ls par pirmreizējo dermatologa konsultāciju, un neklausieties ko „viena tante teica”!

57 komentāri:

 1. Paldies, ļoti noderīga informācija :) Man liekas, ja kaut kas traucē dzīvot, un to iespējams atrisināt, jeb likvidēt - kā gadījumā ar traucējošām dzimumzīmēm, tad tas jādara un viss. Citi jau var teikt, ka nemaz nevar redzēt, nav jau tik traki un tā tālāk, bet tas jau pašam liek justies daudz labāk un par kaut kādiem citiem vispār nav runas.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Piekrītu, bet brīžiem paiet laiks, jākļūst pieaugušākai, lai saprastu, ka ir jārīkojas kā pati uzskati par nepieciešamu.

   Dzēst
  2. Labdien, es esmu Josef Lewis. Cienījams, likumīgs un akreditēts aizdevējs. Mēs sniedzam visu veidu aizdevumus ļoti ātri un viegli, personisko kredītu, auto aizdevumu, mājokļa aizdevumu, studentu aizdevumu, biznesa aizdevumu, izgudrotāja aizdevumu, parāda konsolidāciju. utt

   Saņemiet apstiprinājumu biznesa vai personīgiem aizdevumiem šodien un saņemiet līdzekļus tajā pašā nedēļas laikā. Šos personīgos aizdevumus var apstiprināt neatkarīgi no jūsu kredīta, un ir daudz laimīgu klientu, lai dublētu šo prasību. Bet jums nebūs tikai vajadzīgā personīgā aizdevuma; jūs saņemsiet lētāko. Tas ir mūsu solījums: mēs garantējam viszemāko likmi visiem aizdevumiem ar bezmaksas nodrošinājuma priekšrocībām.

   Mēs cenšamies atstāt pozitīvu ilgstošu iespaidu, pārsniedzot manas klientu cerības viss, ko es daru. Mūsu mērķis ir izturēties pret jums ar cieņu un cieņu, savlaicīgi nodrošinot visaugstākās kvalitātes pakalpojumus. Nav sociālā nodrošinājuma Nepieciešamais numurs un kredīta pārbaude nav nepieciešama, 100% garantēta. Lūdzu, nekavējoties atbildiet, izmantojot zemāk norādīto informāciju, ja jūs interesē aizdevums un neesat izkrāpts.

   E-pasts: progresiveloan@yahoo.com
   Zvans / WhatsApp: +16626183756
   Tīmekļa vietne: https://progresivefunding.wordpress.com   Dzēst
 2. Man arī patīk Līga Jaceviča, ļoti zinoša un saprotoša daktere.

  AtbildētDzēst
 3. Vai Tev neviena nav atjaunojusies? Es noņēmu tādu palielāku uz muguras, bet diemžēl pēc kāda laika tā atkal parādījās. Vairs ne tik lielā izmērā, bet tomēr.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Man tās divas uz sejas nedaudz tā kā atauga, bet reljefa ziņā, vnk. izcēlās uz pārējās ādas, pirments nav atgriezies nekur. Ir tā, ka tās var atgriezties hormonālo iemeslu dēļ, pigments var atgriezties, jo sauļojies.

   Dzēst
 4. Man vispār dzimumzīmes nav daudz, uz sejas nav vispār. Tu malacis ka cīnies ar to kas netīk, es uzskatu ja kaut kas ir lābojāms tad tas ir jādara.

  AtbildētDzēst
 5. Arī pateicos par informāciju. Patīkami uzzināt, ka cenas ir tik pieejamas. Raksts iedrošina arī pašai beidzot ķerties pie sevis sakārtošanas :) Tikai aizdomājos, kas liek cilvēkiem izdomāt visus tos mītus par nenormālo dārdzību utt.

  A.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Mīti ir visvisādi, ir pat dzirdēts, ka likvidēt dzimumzīmi ir taisnais ceļš uz melanomu, cik absurdi tas ir!

   Dzēst
 6. Dr. Jacēviča ir arī mans dermatologs un pievienojos labajām atsauksmēm. Piekrītu arī par to, ka VC4 ir ļoti patīkama vieta kā tāda. Par dzimumzīmju noņemšanu un cenām.. Cik nopratu pēc rakstītā, Tev viņas likvidēja ar lāzeri. Ja dzimumzīme jāņem laukā ķirurģiski (ar griešanu), tad tā cena tomēr ir lielāka. Man pašai pavasarī ķirurģiski izgrieza 3 dzimumzīmes un katras izņemšana maksāja ~70Ls (ap 55-60Ls dzimumzīmes izņemšana + 15Ls dzimumzīmes pārbaude pēc operācijas). Bet pa lielam tas tomēr ir cits stāsts, jo dzimumzīmes man likvidēja veselības dēļ, nevis tāpēc, ka man tās traucēja pašai vizuāli. Un tieši tā jau arī ir, ka tas, ka privātās medicīnas iestādēs viss ir tik dārgi, tik dārgi, ir vienkārši mīts. Kaut vai padomājot no tā viedokļa, ka cilvēks aiziet valsts iestādē pie valsts ārsta uz izmeklējumu, bet pēc tam šaubās par to, vai aprāts, uz kura pārbaudīts, ir pietiekoši precīzs, vai ārsts ir pietiekoši kompetents un tik un tā pēc tam sirds mieru meklē pie kāda privātārsta, līdz ar to samaksājot vairāk nekā, ja uzreiz būtu gājis uz it kā dārgo vietu. Ir jau, protams, pozitīvi izņēmumi arī valsts vietās, bet nu, manuprāt, tādu ir ļoti, ļoti maz. Plus tas nenormālais laiks, kas jāgaida rindā un slimnīcas vide valsts medicīnas iestādēs..
  Par to, ka ņem dzimumzīmes nost tāpēc, ka vienkārši nepatīk - tas ir tikai un vienīgi pareizi. Kāpēc jādzīvo ar to, kas liek justies slikti? Es arī vasarā ar lāzeri noņēmu izveidojušos pigmenta plankumu uz sejas, jo man vienkārši vizuāli nepatika, ka viņš tur ir. Čiks un viss. Atkal smuka. :) Un tā cena tiešām nebija nemaz tik liela. Kopā ar konsultāciju un to, ka man papildus tam vēl ar lāzeri arī slīpēja pumpu rētas uz sejas, samaksāju, ja pareizi atceros, kaut kādus 26Ls.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Paldies par Tavu pieredzi!

   Par pēdējo rindkopu - pigmenta plankumu, arī VC4? Plankums neatgriezās? Var sauļoties?

   Dzēst
  2. Jā, tas arī bija VC4 pie Jacēvičas. Par sauļošanos īsti nezinu, jo šī ekstra man vispār ir absolūts aizliegums, līdz ar to visu laiku lietoju sejai krēmu ar spf30+. Pagaidām atgriezies nav (pēc 3 mēnešiem), ceru, ka arī neatgriezīsies. :)

   Dzēst
 7. Cool, super raksts! tā kā man uz ķermeņa dzimumzīmes ir pāri 100, tad noteikti visas neņemšu nost bet tās kuras ir uz āru, gan jānoņem. Savādāk mēdzu aizķert kko kasot vai ar drēbēm.. kas noteikti nav nekas labs. :(

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Man arī daudz, es noņēmu tikai to, kas uz āru, par pārējām runājot, tika un tā var izpētīt visas, sataisīt dzimumzīmju karti un ko tik vēl nē. :)

   Dzēst
 8. Paldies, ka padalījies. Saki lūdzu, vai Tev viņas traucēja tikai vizuāli vai arī kā savādāk? Man viena dzimumzīme uz muguras pēdējā laikā sākusi tā ļoti bieži kņudēt, nezinu ko domāt. Sirdsmieram aizgāju pārbaudīties Briāna ielā, atbilde bija, ka nav pamata uztraukumam. Runājot par cenām - kā pirmreizējā vizīte + 3 dzimumzīmju pārbaude + neliela saruna par ādas problēmām man izmaksāja ap 30 Ls.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Man bija divas, kas berzās pret apģērbu un viena pat sāka no tā visa pasākuma sāpēt, parādījās nevienmērīgas malas tai dzimumzīmei, es, godīgi, sāku jau uztraukties, bet tfu, tfu, tfu, viss bija kārtībā un tad tās pilnīgi noteikti bija noņemtas gan estētikai, gan sirdsmieram. Hm, Briāna ielā taču ir valsts iestāde, tad jau sāļa, manuprāt, tā cena.

   Dzēst
 9. Man laikam ir nedaudz greiza domāšana, bet nekad neesmu uzskatījusi, ka dzimumzīmes uz sejas ir kaut kas šausmīgs. :) Man tās ir daudz un visur, bet par likvidēšanu neesmu aizdomājusies nekad. Katrā ziņā interesanti palasīt tik personīgu pieredzi, bet es savas uzsejas dzimumzīmes turpināšu uzskatīt par interesantiem punktiņiem. :)
  ______
  Abalone

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Bet Tev noteikti ir tādas smukas "mušiņas", bet man bija tādas, ko bērni sauc par "raganu kārpām"! :D

   Dzēst
 10. Liels paldies, Velvet mimosa, par šo rakstu!
  Beidzot reāls cilvēks ar savu problēmu un tās risinājumu (un vēl ar bildēm!), nevis šausmu stāsti un biedēšana.
  Detalizēti, uzskatāmi, tiešām noderīgi un iedvesmojoši.
  Paldies!:)

  Jūlija ( tā,kurai patīk Fabula:)Vēl joprojam patīk. )

  AtbildētDzēst
 11. ljoti ljoti labs raksts, es ar no tām kurām dzimumzīmju daudz un tik rodas jaunas, un tā kā man nav apdrošināšana, šis ciparu uzskaitījums par 9! dzimumzīmītēm ir ļoti draudzīgs.
  es nesen izdevu 64Ls+ 20Ls par acs plakstiņa operāciju kas bija gan vizuāls defekts, gan veselību nomācošs.
  Mani, gan satrauc vēl kāda lieta, vaia r lāzeri var noņemt tādu defektu kā dziļāku poras robu, nevaru saprast tā ir rēta vai tik dziļa pora deguna maliņā. šausmīgi kaitina, var jau nomaskēt, ebt tā kā man netīaks lietot biezu pūderu kaŗtu idkienā, cērtas acīs! vismaz man.

  AtbildētDzēst
 12. Es vasarā arī likvidēju dzimumzīmi un vēl vienu izaugumu. Dzimumzīmi,kas bija liela un uz āru, kā aplis-saaudzis viens uz otru es likvidēju no paduses. UN no galvas vienu citu izaugumu.
  Man arī vispirms bija konsultācija, visu nofotogrāfēja un pēctam izgrieza, nevis ar lāzeri, bet gan ar nazi (?) Gliezu R Klīnika uz Brīvības ielas. Esmu apmierināta, mati jau paaugušies padusē rētas tik pat kā nav, jo grieza pa ''rievu''. Galvā arī viss ļoti smuki dzīstot. Ja pareizi atceros,tad par 2 griezumiem es 80 vai 90ls samaksāju. Patīkami ārsti.

  AtbildētDzēst
 13. Sveika! ari esmu nodomajusi nonemt dzimumzimes. Tad nu man jautajums, vai tas dzimumzimes pec nonemsanas aizsuta uz histologiju? Jo skaidrs, ka pirms parbauda ar 1000 x palielinajumu, bet tas jau nav tas pats, kas hostologija...

  Paldies

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Sveika, paldies par jautājumu.
   Ja dzimumzīmes tiek likvidētas ar lāzeri, tad uz histoloģiju nav ko sūtīt, jo tās tiek "noslīpētas" slāni aiz slāņa, līdz ar to nekas pāri nepaliek. Visu, ko likvidē ķirurģiski, sūta uz histoloģiju. Tādēļ ir ļoti, ļoti svarīgi uzticēt sevi dermatologam ar plašu pieredzi, kas spēs noteikt, kāda veida dzimumzīmes Tev ir un izšķirties par noņemšanas metodi, nevis iet uz kaut kādu tur skaisumkopšanas salonu, kuri tev noņems visu, ka tik maksā (diemžēl ir dzirdēta arī tāda pieredze)! Vēlreiz atkārtošos, ka ar lāzeri noņem tikai 100% drošas dzimumzīmes un tas ir bez izņēmumiem!!!

   Dzēst
  2. Tas, ka ar lāzeri tiek noņemta virsējā kārta, nenozīmē, ka apakšā nepaliek sakne - tik pat liela, cik dzimumzīme, kas ir arī iemesls tam, ka var sākt augt jauna dzimumzīme. Tieši tādēļ drošāks veids ir ņemt dzimumzīmes nost ķirurģiski, jo tad tiek izņemt arī dzimumzīmes sakne. A noņemot dzimumzīmi ar lāzeri, Tu vari aktivēt dzimumzīmes šūnas, kas var palikt ļaundabīgas (tpfū, tpfū, tpfū). Esmu daudz lasījusi par to, bijusi pie vairākiem dermatalogiem. Lielākā daļa to atklāj uzreiz, tikai daži bija tādi, kuri tik saka - jā, nav problēmu, ņemsi tik nost, viss būs labi!!!

   Dzēst
  3. Pilnībā nepiekrītu, jo ar mūsdienu tehnoloģijām var precīzi diagnosticēt, cik dziļi ir ieaugusi dzimumzīme un arī to sakni novīlēt ar lāzeri. Ja redz, ka šāda saknes "izņemsana" neizdodas ar lāzeri, tad, protams, nozīmē ķirurģisko izņemšanu.
   Iespējams, ķirurģiski ir drošāk, bet ja dzimumzīmes visas ir 100% drošas, atrodas uz sejas, tad priekš kam sevi kropļot ar rētām? Piemēram, man kopumā no sejas ne šīs, bet daudz agrākas procedūras laikā pazuda ~9 dzimumzīmes, es nespēju iedomāties, kas būtu, ja tur būtu bijis skalpelis.
   Cik dermatologu, tik arī uzskatu, bet agrāk vai vēlāk mums visiem ir jābeidz koka kastē un vēzis var attīstīties arī cilvēkam, kas nekad nav pīpējis, sauļojies un visu mūžu sportojis un ēdis veselīgi, tā kā par to es neispringstu, turklāt, tehnoloģija ir plaši pazīstama, pierādīta. Ja būtu tai sakars ar palielinātu ādas vēža skaitu, tad tā netiktu izmantota!

   Dzēst
  4. Man piemēram bija viena dzimumzīme, ko izņēma ķirurģiski. Sākumā pārbaudīja, teica, ka labdabīga, bet kad izņēma, tad sūtija uz histoloģisko analīzi. Un, kas te te atšķirās - abiem veidiem - ķirurģiskā un lāzer ņem ārā sakni, a ko tad ķirurģiskajā to sakni vēl pārbauda a lāzer nē?

   Dzēst
  5. Nu no ķirurģiskās var palikt nesmukāka rēta, ķirurģisko iesaka taisīt pie īpašām dzimumzīme - dziļām, plašām, šaubīgām un visu paņem uz histoloģiju. Lāzerprocedūru taisa tikai un vienīgi drošām dzimumzūmēm ar garantiju, ka to visu varēs likvidēt un uz histoloģiju nesūta neko, jo nekas no likvidējamiem audiem pāri nepaliek.

   Runājot ar to ataugšanu, kā te minēja, iz zinātniski pierādīts, ka 5% gadījumu likvidētās dzimumzīmes lielākā vai mazākā mērā atgriežas - NEATKARĪGI NO IZMANTOTĀS TEHNOLOĢIJAS!

   Dzēst
  6. cik ilgi peec operacijas var to vietinju sauljot?

   Dzēst
  7. Kāda Jums ir apdrošināšana, ja var jautāt?

   Dzēst
  8. Labāk nesauļot līdz pilnīgai sadzīšanai, tā, lai vairs nekas nemainās.

   Man ir Ergo.

   Dzēst
 14. Par sauļošanu, jo vēlāk, jo labāk. Sauļojot ātri pēc kreveles noiešanas tas ir tikpat kā garantētais pirmenta plankums pat ar visu spf, tāpēc neiesaka šīs procedūras veikt pavasarī - vasarā.

  Man ir Ergo Ergo Fortuna A polise, maksas stacionārs, maksas ambulatorais - 100% atmaksa.

  AtbildētDzēst
 15. Sveikts, Velvet.
  Varbut Tu varētu man ieteikt kādu padomu ko darīt?
  Man uz sejas ir izspiedusies uz āru dzimumzīme, nezini vai viņa slikta vai laba.
  Msn baigi nepatīk, kā izskatās man viņa uz sejas, gribētu dabūt nost, varbūt vari ieteikt ko man darīt?, soli pa solītim

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Runā, ka tās, kas izspiežas uz āru parasti ir labas, bet to nu es nevaru gan pateikt, taču viss būs labi! :)
   Tātad, kas ir jādara.

   Ja rocība atļauj, tad jāpierakstās pie dermatologa, kas strādā ar dzimumzīmju noņemšanu kādā privātajā klīnikā (tas sanāks ātrāk un ērtāk), vai tas ir VC4 vai Lāzerķirurģijas klīnika vai cita no iestādēm, parasti zvanot reģistratūras meitene arī jautā kādā jautājumā un pieraksta pie attiecīgā ārsta.

   Šeit es pastāvēšu uz savu, ka tādas lietas ir jāuztic TIKAI UN VIENĪGI ĀRSTAM! Jā, tas ir dārgāk nekā salonā aiz stūra, bet tie nav mati vai nagi!

   Ja nepieciešams ietaupīt, tad jādodas pie sava ģimenes ārsta un jālūdz nosūtījums pie dermatologa, kas viticamāk nosūtīs pie onkologa, vai arī uzreiz lūgt nosūtījumu uz Onkoloģisko centru. Tur arī būs tas pats - ārsts apskatīs un lems par likvidāciju un veidu kā tas notiks (ķirurģiski vai ar lāzeri) un viss, tad nozīmēs dienu un nočikās! :)

   Vienīgais ir tā, ka tiešām ne visas var noņemt ar lāzeri un šad tad no ķirurģiskās izņemšanas rēta var palikt neglītāka nekā tā dzimumzīme, bet to Tev noteikti izstāstīs ārsts! Galvenais izdomāt, saņemties un aiziet! Lai veicas! :)

   Dzēst
  2. Liels paldies par informāciju.

   Vienkārši es prasiju, jo ļoti nepatīk kā izskatās man viņa.:)

   Dzēst
 16. Un kā ar procedūras vietas kopšanu pēc lāzerterapijas?
  Man ārste ieteica Bephanten ziedi, lai minimizētu rētu.
  Varbūt vari ko ieteikt??

  Man pirms pāris dienām arī tika noņemta dzimumzīme; cik sapratu sākumā jāļauj tai dzīt patstāvīgi, līdz nokrīt krevelīte, un tad var ķerties pie pretrētu līdzekļiem. Vai arī es ko sapratu nepareizi?!?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Kamēr bija krevelīte es smērēju Curiosin gēlu, tas ir labs ar to, ka ir caurspīdīgs un dienas laikā var atjaunot un viņš ļoti ātri savelk brūcīti un krevelīte ātri pazūd. Bepantēns man pašai nepatīk,man it kā lika smērēt arī to, bet man kaut kā nav iegājies, man pa treknu un izpļergā to kreveli, es iztiku tikai ar Curiosinu.

   Kad krevelīte ir nost, var it kā smērēt Dermatixu, bet tas ir nejēgā dārgs un tur tiešām vajag apņēmību, tas jādara regulāri utt. Tāpēc man atjaunojās pati par sevi, vienai gan parādījās mazliet pigmenta, es aizgāju noņēmu ar lāzeri.

   Dzēst
 17. Ir pagājis gandrīz gads, kopš Velvet mimosa publicēja rakstu par šo procedūru.
  Paldies!
  Iedvesmojos, saņēmos un izdarīju arī es.
  Šis ir būtībā sakarīgākais teksts varenā interneta dzīlēs par šo procedūru Latvijā. Dzīva, detalizēta pieredze iedrošina, pārliecina, nomierina un galvenais - sagatavo tam, kā tas viss notiek.
  Šo procedūru veicošajiem mediķiem būtu jāmaksā procents no saviem ieņēmumiem Velvet mimosai! :)

  AtbildētDzēst
 18. Sveika! Kādi viedokļi saistībā ar dzimumzīmju likvidēšanu ar šķidro slāpekli? Praktiski neatstājot rētas..

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Es neesmu profesionāls, bet dzimumzīmes "nepiesaldē" un tas ir bīstami, neviens prātīgs ārsts to nedarīs, šeit citāts no medicīnas portāla medicine.lv:

   "Dažkārt kosmētikas salonos un medicīnas iestādēs piedāvā dzimumzīmi likvidēt, nosaldējot to ar šķidro slāpekli (kriodestrukcija) vai nodedzinot ar elektrību (elektrokoagulācija). Taču vairākums ķirurgu neiesaka šīs metodes. Kaut vai tādēļ, ka, izmantojot aukstumu, ir ļoti grūti novērtēt, cik dziļi tiek sasaldētas dzimumzīmes šūnas. Ja pēc sasaldēšanas audos ir palikušas dzimumzīmes šūnas, tās var atkal augt un, iespējams, kairinājuma dēļ pārvērsties ļaundabīgā veidojumā. Šādas sekas esmu redzējis. Likvidējot dzimumzīmi ar piededzināšanu risks ir tāds pats."

   Dzēst
 19. Sveiki, man or pagajusas divas dienas Kops dzimumzimju likvidacijas ar lazeri,nonemu arsta plaksteri, un virs bruces ir tads ka apvalcins, vai zeleja, ka bruci var tirit?

  AtbildētDzēst
 20. Jau vairākus gadus apsveru domu par dzimumzīmju likvidēšanu. Ir tieši tā, kā raksti, liekas, ka ir dārgi un nav vērts tērēt līdzekļus, taču tieši šobrīd izdomāju pameklēt plašāku informāciju par piedāvātajiem pakalpojumiem un uzdūros Tavam rakstam. Paldies! Jau rīt pierakstos uz konsultāciju. :)

  AtbildētDzēst
 21. Sveiki!
  Ja uz sejas ir 3 vai vairākas dzimumzīmes, vai tās var likvidēt ar vienu lāzera procedūru?

  AtbildētDzēst
 22. Man tas arī patiktu, ja vien šīs procedūras dēļ nebūtu zaudējusi savu māti, kura arī vēlējās noņemt dzimumzīmi, kas nelabi izskatījās un rezultātā melanoma attīstījās ļoti ātri. Arī man uz sejas ir neglīta dzimumzīme, bet zinu, ka to nemūžam neaiztikšu. Labi, ka tev viss tik labi izgāja.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Kada bija dzimumzime matei? Uz aru izbidita, melna vai kadas citas pazimes? Vai dermatoskops neuzradija iespejamu melanomu?

   Dzēst
 23. Man ir jautājums par dzīšanas procesu...Nav jau viņš tik briesmīgs?Skata ziņā?Nebūs tā, ka nekur negribēšu rādīties kamēr sadzīs?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Nu krevele, kā, piemēram, pie tāda normāla nobrāzuma, nekas traks jau nav, protams, katram savi priekšstati par to, kādā skatā var rādītēs un kādā - nevar. Uz savām kāzām es noteikti tā negribētu iet, bet sadzīvē - ir ok!

   Dzēst
 24. Sveika, Mani uztrauc rēta pēc nonemšanas. Kā rēta izskatās pēc gada, vai dzimumzīmes vieta ir joprojām sarkanīga, rozā?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Nē, uz sejas man vienā vietā ir vienkārši baltāks punktiņš, citas noņemtās dzimumzīmes uz sejas vispār pat nav redzamas, ka kādreiz ir bijušas, uz muguras gan tāda kā līdzena baltā rētiņa - tas ir atkarīgs gan no tā, kāda ir bijusi pati dzimumzīme un lielākoties arī no tā, kā pats organisms tiek ar to galā. Ja Tev pat no mazākā skrāpējiena paliek rētas, tad visticamāk, ka tā arī būs manāmāka, ja nē, tad arī neviens nemanīs.

   Dzēst
  2. Paldies Tev! Fantastiski, katu dalies ar mums!

   Dzēst
 25. šis man ar aktuāli, bet esmu pārsteigta, ka vienā piegājienā noņēma 9 gabalas!
  Biju uz konsultāciju Briāna ielā, tur jāmaksā par konsultāciju+par katras dzimumzīmes apskati ar aparātu. toreiz par 2 dzimumzīmju apskati smaksāju 30 eur un uzzināju, ka katras noņemšana ar lāzeru izmaksās vēl 30 eur un turklāt, ka vienā reizē nedrīkst noņemt vairāk kā 3 gab. Jo tā tomēr esot iejaukšanās organismā (man viņas nav milzīgas vai uz āru izaugušas). Tāpēc esmu pārseigta, ka noņēma uzreiz 9 gab. un cenas ar izklausās draudzīgākas kā Briāna ielā (kaut gan biju cerējusi, ka tur būs zemākas kā privātās klīnikās). Būs jāpapēta VC4 piedāvājums. Paldies! (priecājos, ka tā nejauši uzkūlos šim rakstam).

  AtbildētDzēst
 26. No cik gadiem var likvidēt dzimumzīmes?

  AtbildētDzēst
 27. Paldies, ka padalījies ar savu pieredzi. Skaists rezultāts sanācis :)

  AtbildētDzēst
 28. Dr. Līga Jaceviča jau kopš 2015.gada pavasara nestrādā Latvijā, diemžēl.

  AtbildētDzēst