ceturtdiena, 2012. gada 29. novembris

Kristāla dezodorants: mans mēģinājums.Vienu kāju es noskūšu, bet otru ar Veet... Nē, raksts nebūs par to, bet par diviem dezodorantiem, jā, es kādu laiku tieši tā arī darīju – vienu padusi ar kristālu, otru ar parasto Nivea, un tas viss tikai priekš Jums, mīļās. 


Sen biju dzirdējusi, ka ir kaut kāds „kristāls”, ko izmanto dezodoranta vietā, tas ejot teju gadiem, tajā nav kaitīgo alumīnija sāļu un tas teicami pilda savas funkcijas. Tā kā veikalos neatradu, jo īpaši arī nemeklēju, tad bija piemirsies, turklāt paduses rīvēšana pret akmeni, man šķita kaut kāds pasākums no alķīmijas jomas.
Taču pirms kāda laika pavisam nejauši ieraudzīju Tallinas veikalā un nodomāju, ka ir jāņem, turklāt cena bija 2 eiro. 

Protams, pirmais jautājums: kas tas tāds ir? „Krīstāls” ir tikai apzīmējums, sadzīvē tas ir presēts dabīgas izcelsmes sāls, kas patiesībā ir alumīnija sāls, ko izmanto arī „slikto” antiperspirantu ražošanā, tikai citā ķīmiskā savienojumā. Tiek uzskatīts, ka kristālos izmantotais dabīgās izcelsmes amonija alauns (Ammonium Alum) ir nekaitīgs, jo tajā esošās alumīnija molekulas ir pārāk lielas, lai ķermenis tās uzsūktu, taču tas nav pierādīts. Tāpat kā nav pierādīts tas, ka antiperspirantos esošie citi alumīnija sāļi (mākslīgas izcelsmes) patiešām kaitē organismam. Tas, ka cilvēks pie tiem pierod un organisms vairs pēc kāda laika var uz antiperspirantiem nereaģēt, ir fakts. Tā kā kāda tur vairs atšķirība, kad uzzini patiesību, vai ne?

Tomēr turpinām. Kā tas strādā: samitrini kristālu un smērē kā parasto dezodorantu. 

Efekts: ir. Protams, novembris nebūt nav perfektais mēnesis dezodoranta testēšanai, bet tik un tā, turklāt man darbā kurina uz godu, ierodies mētelī, staigā teju vai šortos. 

Vai ir atšķirība starp abiem diviem izmēģinājuma trusīšiem? Pilnīgi noteikti! Garantēti – pat nekāda mājiena uz baltām svītrām, audums padusēs nepaliek tāds „biezāks” un ja runājam par pilnībā sintētisko apģērbu, tad nav tādas „drēbju-dezodoranta” smaržas, kad gadās pasvīst.

Ko teikt beigās: patīk, izmēģiniet!

Jautājums Jums: ir pie mums brīvā tirdzniecībā? Kādās cenās? Kur var iegādāties?

17 comments:

 1. Sen atpakaļ dabūju ebay. Neatceros, cik maksāja, bet man ļoti nepatika. Tiesa gan, tajā laikā nesvīdu (pavisam godīgi). LV neesmu pievērsusi uzmanību šim produktam.
  E.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Materiāla saskare ar ādu.

   E.

   Dzēst
  2. Visos eko-veikaliņos ir atrodams!
   Es ar jau kādu pusgadu lietoju...nejauši uzgāju cherry.lv ar atlaidi(manuprāt 3ls bij, parasti ap 6ls) un sadūšojos izmēģināt!Tātad lietoju jau ilgi, bet no kādiem 3,5cm ir "nodilis" kāds 0,5cm, tātad pietiks vēl vismaz gadam. Mainīt to netaisos, jo esmu super apmierināta!Pie tam, tam ir arī daudz citu pielietojumu;)

   Dzēst
  3. Kas tie par citiem pielietojumiem?

   Dzēst
 2. TianDe katalogā (kaut kas līdzīgs Oriflame, Avon) ir tāds, nedaudz savādāks, ar ārstējošām īpašībām, un lietojams ne tikai padusēs. Cena ir ~16 Ls, bet viņu var lietot ~1,5 gadu. Ļoti ekonomisks. Pamēģināju un sapratu, ka nekādus dezodorantus vairs negribu mēģināt. Diemžēl, nezinu kur Rīgā iegādāties. Zinu, ka Jelgavā ir neliels veikaliņš, kurā tirgo šo TianDe's produkciju.

  AtbildētDzēst
 3. ieskaties www.ziepjurieksti.lv, jamie ar kaut kādus kristālus piedāvā :) mēģināts nav, jo palasot maģiskās spējas un jautri padiskutējot ar izplatītājiem (ne šiem konkrētajiem gan) nospriedu, ka pagaidām indēšu sevi ar ķīmiju.

  AtbildētDzēst
 4. http://www.iherb.com/Crystal-Body-Deodorant
  Tieši pasūtīju tikko.
  Iepriekšējais bij apirkts Vācijā, bet dimžēl beidza savu dzīvi mīklainos apstākļos, noveldamies no plauktiņa uz flīžu grīdas un sašķīstot vairākos gabalos.
  Bet man tomēr bišķi par vāju.

  AtbildētDzēst
 5. Arī pirms laika pamēģināju šīs firmas ražojumu, tiesa gan, ne cieto, bet rullīšveida (pirku iherb.com, bet nudien kaut kur Latvijā arī redzēju). Man nederēja, efekta nebija nekāda, turklāt pats dezītis pēc kāda mēneša sāka smirdēt, nez, vecs palika vai kā..

  AtbildētDzēst
 6. Es tādu kristālu atvedu no Slovākijas kalnu veikaliņa. Nelietoju ikdienā, jo nav ērti no rīta samitrināt un tad lietot. Bet kad lietoju, tad patīk, nejūtu ka svīstu, jo nav pilnīgi nekādas smaržas. Plus kā dezinfekcijas līdzeklis uz brūcēm, iekaisumiem. :)

  AtbildētDzēst
 7. man ir tas kristāls no Iherb . Bet es tiešām nesaprotu , man varbūt viņš salūzis , vai :D ? es it kā nesvīstu dikti, bet dienā , kad pamēgināju, biju slapja ka cūcis ..

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Naktsmeita :))))
   Tas taču ir dezodorants nevis antiperspirants :))

   Dzēst
 8. Es lietoju to no iherb. Tāds, kas fotogrāfijā, man ir. Man patīk. Āda reaģē labi, nekas nekož, nekņudina. Patīk arī, ka nav nekādas smaržas, un kas galvenais - man tiešām ir tā, ka nesvīstu.. Nē, nu ok, iespējams svīstu, bet sviedru aromāta nav nekāda. Vienīgā nosacītā neērtība, manuprāt, ir tā, ka viņš pirms lietošanas jāslapina ūdenī, bet esmu jau pieradusi un tā globāli man tas vairs neliekas nekāds mīnuss. Patīk arī tas, ka nav ķīmisks. Es ar visām četrām PAR šādu alternatīvu ierastajiem ķīmiskajiem dezodorantiem!

  AtbildētDzēst
 9. http://dabasmaja.lv/878-sante-kristlu-dezodorants.html
  http://dabasmaja.lv/dezodoranti/1158-faith-in-nature-dabgs-sls-kristlu-dezodorants-bez-smarzas.html
  Ir arī šķidrā veidā Sante`i http://dabasmaja.lv/536-sante-kristlu-dezodorants-ar-rullti-.html

  AtbildētDzēst