sestdiena, 2012. gada 8. septembris

Šodienas sejas maska – tomātu maskaCeļos es agri, jo mani mazie mīluļi ir klāt, tikko padzird guļamistabā vismazākās kustības (jā, ne vienmēr tas ir forši), toties vienmēr man ir rīti, nevis uzreiz pusdienas.   

Tā kā laiks ir, nolēmu nedaudz parosīties ar sejas masku.


Nepieciešamās lietas: trauks ar piesti, tomāts (vietējais, smaržīgais, bioloģiskais), smiltsērkšķu eļļa, tējas koka ēteriskā eļļā un karote auzu pārslu.
1.       Atsevišķā trauciņā apleju auzu pārslas ar verdošu ūdeni.
2.       Nomizoju pusi tomāta, izņemu sēklas, ielieku traukā un kārtīgi saspaidu.

3.       Pielieku klāt auzu pārslas, pirms tām izspiežot no tām lieko ūdeni.

4.       Pus-tējkarotei smiltsērkšķu eļļas pievienoju vienu pilienu tējas koka eļļas. Ar ēteriskām eļļām ir jārīkojas uzmanīgi, jo ar tām ir viegli apdedzināties, tāpēc vienmēr šķaidiet ēterisko eļļu bāzes eļļā, nelieciet to tīrā veidā. Universāla proporcija ir 2 pilieni uz tējkaroti, bet kopējam pilienu skaitam nevajadzētu pārsniegt 6-8, protams, ne sejai, ķermenim. 

5.       Visu kārtīgi samaisu, aplieku matu lenti un lieku uz sejas, kakla un ja paliek pāri arī dekoltē. Savādāk ko, seja būs gluda, bet dekoltē kļūs par rozīni ātrāk?

Maska ir patīkama pēc sajūtām, jo tējas koka eļļa nedaudz atvēsina seju. Noturu 20 minūtes un noskaloju. 

Man patīk dabīgo masku efekts, tiešām nepaslinkojiet, jūs redzēsiet, šī maska arī nav izņēmums, vienīgais nepatika noskalošana – tās ēdiena paliekas izlietnē, brr... Varbūt nākamreiz jāmēģina visu sablendēt, lai nevar saprast, ka tas ir ēdiens un nerodas tās asociācijas, kas radušās man?

2 komentāri:

  1. O, tomātu es nebūtu iedomājusies likt maskā! Izklausās interesanti, būs jāpamēģina :) Agrāk es arī niekojos ar pašgatavotajām maskām, piekrītu, ka vienīgi mīnuss noskalošana, traki ķēpīgi.

    AtbildētDzēst
  2. Tomāts ir balinošs. Gaišas ādas īpašniecēm ok, bet tām, kas staigā uz solārijiem, jāuzmanās, jo balina spēcīgi. Efektu var just jau uz rokām, kad griež tomātus.

    AtbildētDzēst