svētdiena, 2012. gada 29. aprīlis

Trīs stundas ar Andri Ruskuli.

Pavisam nejauši man radās iespēja apmeklēt Andra Ruskuļa nodarbību par dienas make-up. Protams, man pirmais vienmēr ir noliegums. „Ko gan kaut kāds Andris var man iemācīt, ja es visu zinu, ” padomāju es.
„Bet no otras puses, ko es varu zaudēt? Kripatiņu dalības maksas un pāris stundas laika. Ja būs forši, un es nebūšu bijusi – sajūta būs sāpīgāka, nekā tad, ja es būtu bijusi, taču man nekas nepatika,” es turpināju domāt un izlēmu, ka es iešu.

Otrkārt, mēs visi mākam lietot „māti googli”. Tā man pastāstīja, ka Andris ir savā profesijā un radošajās aprindās ir plaši pazīstams un atzīts, piemēram, viņš kā make-up mākslinieks piedalījies Sergeja Kondrašina kalendāru tapšanā...


Treškārt, saņemtā sms skaidri vēstīja, ka var ņemt līdzi savu kosmētiku, taču uz vietas tā arī būs plašā izvēle. Kā gan es varēju domāt par neiešanu? Kad vēl man radīsies TĀDA iespēja uz citu kosmētikas makiem paskatīties un savu skapi parādīt (lasi – izplātīties un pazīmēties). Tā nu es sakrāmējusi četrus lielos līdz pašām malām piepildītos kosmētikas maciņus tikai ar pašu nepieciešamāko devos ceļā, turklāt ļoti laicīgi, lai ieņemtu vislabāko vietu. 

Desmit minūtes pirms stundas sākuma ieradās vēl pāris meitenes un pasts Andris, stiepdams savus smagos make-up koferus. Viņš atbrauca no kāda komandējuma, izskatījās nedaudz noguris, bet viņa āriene, lietišķums, pozitīvisms un laipnība pat mani, lielu skeptiķi, atvēra uzreiz. Un jā, tie viņa violetie zamšādas mokasīni....mmmmmmmmm. Apbrīnojami ātri Andris sakārtoja savu darba vietu un nodarbība varēja sākties tieši un precīzi plkst. 12 kā tika atsūtīts ielūgumā. Radošs cilvēks, bet ar tik lietišķu pieeju!


Protams, mums stāstīja, ka laba izskata atslēga ir miegs, regulāra rūpēšanās par sevi, attīrīšana, tonizēšana un mitrināšana/barošana. Tomēr ļoti daudzām sievietēm mūsu pulciņā tik elementāras lietas nebija skaidras, tādēļ pasniedzējs iedziļinājās ādas kopšanā atkarīgi no ādas tipa (šeit nu es padomāju, ka vajadzēja palikt mājās).

Bet tad sekoja padoms par to, kā veikalā izvēlēties atbilstošā toņa tonālo krēmu (runājām tikai par toni, nevis atbilstību ādas tipam). Es jau daru vienkārši, pienāku pie markas speciālista un lūdzu uzkrāsot, taču var darīt arī savādāk. Klausāmies. Uz veikalu nesam līdzi konsīlera otu. No stenda paņemam 3 tonālo toņus, kas mums liekas mūsu ādu saderīgi. Uzklājam uz rokas un tad no rokas ar otu uz vaiga trijās taisnās līnijās, nedaudz iztušējam. Tas, kurš pilnībā saplūdīs ar mūsu ādas toni, ir īstais, vienkārši! Un patiesībā uzreiz redz, kurš tonālais ir pa dzeltenu, pa sarkanu, pa tumšu vai pa gaišu, pati izmēģināju ar piedāvātiem produktiem.

Tad mēs mācījāmies pareizi uzlikt tonālo, modelēt seju un salikt „samodelēto” seju kopā ar vaigu sārtumu – tas bija visvērtīgākais padoms! 

Iemācījāmies arī pareizi uzklāt un iztušēt acu zīmuli, „atvērt acis”, izcelt uzacis. Nekas jauns un nezināms šajā posmā, taču, tāpat viss bija forši, interesanti un jā, arī nedaudz smieklīgi, skatoties uz tām, kuras otas pirmo reizi tur rokās (ļaunā es). Tobrīd es biju pārsmējusies, tā pie sevis, un sapratusi, ka es itin visu daru pareizi. Un nobeigumā mums pamācīja kā zīmēt tādas kārtīgas vēderdejotājas acis (vīram vai skatuvei).
Šajā bildē ir jāskatās tikai uz modeles acīm atsevišķi no visa pārējā konteksta (matiem, izteiksmes), jo tas ir skatuves grims.


Mājās atbraucu smaidīga, priecīga un laimīga, šīs trīs stundas mani uzlādēja un es noteikti došos uz kādām citām nodarbībām pie Andra!8 komentāri:

 1. Es redzu Oriflame kosmētiku. Tas ir viņu pasākums? Arī gribu tikt pie Andra :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Nē, nē, tas nebija Oriflame pasākums, bet visi viņa izmantotie produkti gan bija no Oriflame, viņi laikam sadarbojas.

   Dzēst
 2. Superrr. :) Noteikti daudz ,ko jaunu uzzināji. Tā tev bija lieliska pieredze. :)
  Man pašai sagribējām tikt uz kādu no viņa nodarbībām, tāpat kā Naktsmeitai.

  Jauki. :)
  Viņš strādā tikai ar Oriflame kosmētiku, vai bija arī kāda cita? :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. īstenībā ļoti jauki, ka viņš darbojās ar Oriflame kosmētiku, jo visām meitenēm šī kosmētika ir pieejama un par pieņemamām cenām. Viņš šo kosmētiku arī labi liek lietā-(attiecināts uz pēdējo bildi). :)

   Dzēst
  2. Tieši tā, un otrkārt, lielākais vairums dāmu un meiteņu bija ar uz "jūs" attiecībām ar kosmētiku, un ja viņš sāktu bārstīt nosaukumus, efektus utt., u.tml. tas būtu murgs! A tā, es redzēju, ka meitenes pieraksta produktu kodus un tā.:)

   Dzēst
 3. Es domāju, ka par nodarbībām noteikti var interesēties viņa Stila studijā!
  Nē, šoreiz bija tikai Oriflame, es arī neiedziļīnājos jautājumos par dekoratīvo kosmētiku un otām, jo tur mums varētu izvērsties nopietna saruna, kurai pārējās dalībnieces nebūtu gatavas. :)

  AtbildētDzēst
 4. Njā, es laikam būtu viena no tām, par kurām varētu pārsmieties tādos kursos, bet Oriflame lietošana mani atturētu no to apmeklējuma jau pašos pamatos. Tomēr gribās, lai tie, kas māca, dara to ar tādu "nopietnāku" kosmētiku. Bet šajā pasākumā laikam galvenais bija KĀ uzklāt nevis KO uzklāt. :)
  ______
  Abalone

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Nez, nez, vai Tu maz tā vari, jo vienu brīdi man likās ka tas ir karam gatavojošos indiāņu ciltsvadoņu pulciņš! :D

   Un es nezināju, ka tur būs Oriflame, ieraudzīju - nodomāju, ka bļin, būs tūlīt smadzeņu skalošana, bet patiesībā tiešām bija KĀ nevis KO! :)

   Dzēst