ceturtdiena, 2011. gada 21. jūlijs

Par izvēles procesu jeb antireklāmaVakar bija gara diena un pašas tās izskaņā iegriezos galerijā Azur. Patīk man tas veikals ar to, ka cilvēku  maz un rindas retas, tiesa arī veikalu nav daudz. Izgāju cauri tiem, palutināju sevi ar jaunu ķermeņa skurbi no Rīgas ziepju manufaktūras, un manu uzmanību piesaistīja neliels veikaliņš „BIO kosmētika”, tas, kas pretī informācijas centram.

Tur pārsvarā ir pārstāvēta Izraēlas un Itālijas kosmētika ar piebildi „bio”  no pārdevējas puses. Viņa uzreiz laipni metās man visu skaidrot, es gan teicu, ka vispirms papētīšu pati, jo nekad te neesmu bijusi. Manu uzmanību piesaistīja daudz dažādu līdzekļu, piemēram, interesants mitrinātājs gan sejai, gan ķermenim, gan matiem, mitrinošā maska... Taču izvēlēties ko pirkt nebija, jo praktiski visam sastāvā bija parabēni, nu negribu es tērēt no 16Ls un uz augšu par sejas krēmu, kura sastāvā tie ir, tādēļ, jau domāju griezties prom, pārdevēja to manīja un sāka savas reklāmas runas. Es arī īsti nepretojos, un nestrīdējos par faktu, ka veikalā piedāvātā kosmētika nevar būt ar piebildi "bio" jo parabēni ir aizliegti eko un bio (organiskās un dabīgās) kosmētikas sastāvā, un ja tomēr ir "bio", tad kas gan to ir sertificējis (atceramies, esmu pētījusi). Protams, ka piebilde "bio" (veikala izkārtnē un pārdevējas vārdos ) ir klaji meli, lai palielinātu noietu.

Izmēģinājām roku krēmu (nepatika, kārtīga plēve pat delnas slīd) un tad piegājām pie sejas, acu krēmiem un maskām, te es arī biju, kā tautā saka, uz pakaļas.

Atkāpei pateikšu, ka visas tās krēma kastītes, kas stāvēja uz plaukta bija tukšas, es nepievērsu uzmanību, kas tur tāds, un krēmi stāvēja tām blakām. 

Gribēju pamēģināt, vienu krēmu, pārdevēja man atsaka, ka tos krēmus pamēģināt nevar, redz daudzi testeri ir beigušies, bet no burciņas var pasmaržot un paskatīties uz konsistenci, jo šī ir pārdodamā prece. Atver burciņu, iedod pasmaržot un tā bija praktiski ar visiem krēmiem. Es nošķobījos, ka kāds nu pirks, bet redz kā, pirms manas atnākšanas visi testeri beigušies un daudzi krēmi palika pēdējā eksemplārā, jo tos izķer trakāk par pat nezinu ko.

 Un kā jūs domājiet, vai es biju vienīgā, kuras priekšā tika atvērta prece? Šaubos. Un tad šo atvērto burciņu nezin jau cik ilgu laiku stāvējušo un cik klientiem rādīto viņa man iepakotu blakus stāvošā kastē un pārdotu ar mazu atlaidīti.

 Es saprotu, ka katrs grib ietaupīt, vienā veikalā ir skopi uz bezmaksas paraudziņiem dāvanā, citā ir skopi pat uz testeriem. Uz aicinājumu apdomāt un tad nākt atpakaļ, es pie sevis nodomāju: „Nekad!”

1 komentārs:

  1. jā, pārdevēja ignorē faktu, ka atvērtam produktam sāk tikšķēt derīguma termiņš .


    šo var droši rakstīt antireklāmā, minot tiesu vietu, laiku utt, tādi veikali mums nav vajadzīgi :)

    AtbildētDzēst