svētdiena, 2011. gada 26. jūnijs

Mani mazie palīgi 2


Kad "uzzied" mana alerģija, tad visi ķermeņa kopšanas produkti (un ticiet man, to man ir daaaaudz) tiek nostumti malā, lai, iespējams, nekairinātu ādu vēl vairāk, un cīņā līdzvērtīgi alvejas gēlam iesaistās arī smagā artilērija, tā ir BABE Oat Moisturising Body Milk (Mitrinošs auzu pieniņš ķermenim). Kāpēc smagā? Jo veseli 500ml par 7.17Ls Zaļā aptiekā.

Ko man sola ražotājs (mājaslapā pieejamā informācija): īpaši mitrinošs līdzeklis zīdaiņiem, bērniem un pieaugušiem, īpaši ieteicams jūtīgai un iekaisušai ādai, nomierina, aizsargā, mitrina, mīkstina, palielina ādas elastību, hipoalergēns, nesatur parabēnus. 
Sastāvā auzu ekstrakts, alvejas lapu sula, kumelītes, šī sviests. Bet par parabēniem es, nudien, neko nesapratu, nu ir tie sastāvā norādīti, ir! Skatiet paši. Arī NaOH (sodium hydroxide) man  nevisai patīk, piekasos.
 
Droši vien mājaslapā ir piedāvāts jaunāks parabēnus nesaturošs produkts, bet mums tirgo vēl vecos neiztirgotos.

Kaut gan runājot par parabēniem, sulfātiem un tamlīdzīgiem bubuļiem, no kā mēs tik aktīvi cenšamies izvairīties, dzirdēju ķīmiķa viedokli, ka tie tiek aizstāti ar līdzvērtīgiem savienojumiem, ar līdzīgām īpašībām, tikai citiem nosaukumiem, vai to pašu vielu atvasinājumiem, kas būtībā ir viens un tas pats, tikai maksā vairāk. Kā arī to, lai parabēni un sulfāti nodarītu kādu reālu kaitējumu, tad tos ir jālieto zirga devās, kas reāli nav iesējams mūža garumā. Jebkurā gadījumā, šis jautājums mani interesē un ir radusies vēlme veikt pašai savu „izmeklējumu”, bet tas, kad būs vairāk laika. 
Ok, par pieniņu. Lietojot, pilnībā piekrītu ražotāja pieteiktām īpašībām. Pieniņš kā pieniņš, ne šķirds, ne biezs, lieliski iesūcas, sajūtas uz ķermeņa patīkamas – mitrināta āda, bez mājiena uz lipīgumu vai silikona kārtiņu. Patēriņa ļoti ekonomisks, jo labi izsmērējas. Liels pluss – ērts dozators, tikai piespied un vajadzīgais daudzums plaukstā. Kā mīnusu atzīmēšu smaržu – pēc bērnu ziepēm, taču, protams, tas ir individuāli. 
Secinājums: šis man ir jau kāds 3. Iepakojums vairāku gadu laikā. Pirkšu vēl, cienījams produkts, jo neskatoties uz visiem maniem "fi", ādai patīk.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru