sestdiena, 2011. gada 25. jūnijs

Ādas alerģija un mani mazie palīgi 1


Alerģijas brīžos (šoreiz pamatotās aizdomas krīt uz čerešņu) - tā man parādās nātrenes veidā (briesmīgi neglīti, niez vēl briesmīgāk ), mani neaizvietojamie palīgi ir šie Babe ādas kopšanas produkti, vispirms:
1)     1) Aloe Gel for badly treated and irritated skin, 300ml, 10.25Ls, Zaļā aptieka.
Kāpēc es neaizvietojami? To jau esmu pamatojusi savā rakstā par Babe saules aizsargkrēmu, skatīt tur.
Alvejas gēls kairinātai ādai – ražotājs sola atsvaidzināt, mitrināt un mīkstināt ādu, aizsargāt un reģenerēt to. Gēls ir rekomendēts lietošanai pēc saules depilācijas, skūšanās, kā arī gadījumos, kad jāsamazina nieze. Var lietot pēc nepieciešamības, jāsaka, ka aktīvajā „kasīšanās periodā” man tāda nepieciešamība radās vismaz 4x dienā.
Runājot par sastāvu, tas man lika nedaudz apjukt, bet stāstu kā ir: alvejas ekvivalents vienāds ar 99.9% tīrās alvejas, betaīns 1%, pantenols 0.35%, kumelītes 0,25%. Apjuku, jo kopā, sit mani nost, sanāk vairāk par 100%, līdz ar to tas alvejas ekvivalents ir kaut kas pārāk gudri iešifrēts. Gēls nesatur parabēnus, ir hipoalerģisks, piemīt ļoti viegla, svaiga smarža. Ar visu to sastāvs ir manā gaumē.
Iedarbība: alerģijas periodā uz manu ādu labāk neskatīties – mazās niezošās sarkanās pumpiņas, un sliktākajā gadījumā es vēl nedaudz uzpampstu. Gēlu pirms vairākiem gadiem man ieteica alergologs, jo atšķirībā no Fenistila gēla un tamlīdzīgiem produktiem, šī prdukta sastāvam nav medikamentozas iedarbības, to nevar pārdozēt un drīkst smērēt pēc nepieciešamības. Runājot par „pirms vairākiem gadiem”, tad gēls maksāja nedaudz pār 3Ls, inflāciju jūtat?

 Šis ir gēla daudzums, ko var izspiest vienu reizi uzspiežot uz vāciņa, pietiek, lai uzsmērētu līdz elkonim.
Uzklājot uz ādas, tas momentā iesūcās, paliek vien smarža, sajūta, ka āda ir padzērusies un patīkams vēsums, arī visa neizēšana nomierinās un šķiet, ka pat pampums mazāks. Kādu brīdi āda ir nedaudz lipīga, bet tas ātri pazūd divu minūšu laikā. Vieni vienīgie plusi, izņemot cenu, kas pieauga vairāk kā trīs reizes, taču, ko es tur varu darīt, un neekonomisku patēriņu (smērēju 4x dienā un vēl sūdzos).

Bildē var redzēt, ka pudele ir pustukša, to es biju izlietojusi nedēļas laikā. Taču viennozīmīgi, šis sērijas produkts ir neaizvietojams pie ādas problēmām un arī veselai ādai vasarā dot lielisku veldzējumi. Pirku, pērku un pirkšu!


14 comments:

 1. forši, ka vēl kāds kasās :D
  man aug īsta alveja :)) ar to gan jābūt uzmanīgi , jo tā arī var nodarīt pāri veselībai .
  Man ir pigmentācija, kas parādās ik pa laikam , arī nedaudz niez . ārsts gribēja lai es sevi smērēju ar baisām hormonu ziedēm , bet nu es tieku gala ar alveju :)šo arī labprat izmēģinātu

  AtbildētDzēst
 2. Naktsmeit, tev tikai smērēt, man gribēja grūst prednizolonu ar pirmo devu 12 tabletes un lietošanu apmēram uz pusgadu, teicu, ka tās man varēs tikai ar varu i to ieskrūvēt! :D
  Ar šito un, ja pavisam traku Xyzalu vai Zyrtecu, tieku galā!

  AtbildētDzēst
 3. tabletes arī bija :) vienas antibiotikas uz 3 mēnešiem un hormonu tabletes uz mēnesi . es uzrakstīju nosaukumus draudzenei, kas strādā medicīnā un viņa man pastāstīja, ka man izrakstītās antibiotikas nedrīkstētu lietot ilgāk par 7 vai 12 dienām ( vairs neatceros ) vēl pastāstīja daudz ko jautru par to kā un ko mums izraksta , tāpēc tagad esmu ļoti uzmanīga.

  visjocīgakais, ka man nevar paskaidrot, kas īsti izraisa alerģiju, bet neraugoties uz to grib piepičkāt ar hormoniem, kaut arī oranisms rāda , ka viņam to hormonu tiesi otrādi, parak daudz :/

  AtbildētDzēst
 4. Naktsmeit, es tiešām nerunāju pati ar sevi? :D
  Man bija/ir līdzīgi, neviens alergologs joprojām nevar pateikt no kā mani brīžiem šitā izmet (ir veikti neskaitām testi, pārtikas, ķermeņa kopšanas, ziedēšanas kalendāri utt., bet rezultāts ir 0).
  Bet attiecībā uz to prednizolonu (hormons) mammai mājās stāv vecā "Feldšera rokasgrāmata", izdota ap 60-to gadu sākumā, lūk, tur nātreni, dermatītus u.tml. arī ar prednizolonu ārstēja, pagāja 50 gadi, bet man piedāvā to pašu! Un tev arī to pašu!

  AtbildētDzēst
 5. Tu zini, šodien nejausi pamanīju šo aptiekā , nenoturējos un nopirku :) cena gan bišķīt mazaka bij - 9.50 :)

  AtbildētDzēst
 6. Naktsmeit, man vienkārši aptieka alkatīgāka! :D
  Un gaidu Tavas atsauksmes.

  AtbildētDzēst
 7. Palietošu, cerēsim, ka situācija uzlabosies :)
  Aptiekā man stāstīja par Bebes krēmu pret pigmenta plankumiem , diemžēl uz vietas nebija . neesi to mēģinājusi ?

  AtbildētDzēst
 8. Tu tagad kasies? Nē, neesmu, man bija no pumpām pieres malās vairāki, bet tos es likvidēju ar mikroderambrāziju un pēc tās vēl ar Lierac nakts pīlingu (tā tik ir manta!!!), tā kā tagad tfu, tfu, šī problēma nav aktuāla.

  AtbildētDzēst
 9. parasti pigmentācija uzrodas un es to dabūju nost, bet jau pāris nedēļas negrib pazust . nekasās, bet kairina . šodienas saulīte situāciju vel pasliktināja . gēls nomierina , bet plankumiem starpību neredzu. kaut gan par agru ko teikt, tikai pirmā diena :) cerēsim , ka bonusu dos :)

  ieplānoju vēl vizītes pie vairākiem dakteriem , varbūt šoreiz patrāpīsies kāds īsts ārsts un uzzināšu, kas īsti man kaiš . :(

  AtbildētDzēst
 10. Ar visu SPF tev tā uzrodas? :0 Cerēsim, ka beidzot trāpīsies kāds zinošs ārsts Tev!

  AtbildētDzēst
 11. jā , jo to neizraisa saule, bet gan pārāk daudz hormonu . karstā laikā grūtāk to paciest .
  kaut kas līdzigs grūtniecības pigmentācijai . cerēsim, bet tā iešana pa riņķi pie speciālistiem man ir noriebusies :/
  šodien atklāju ka arī man jau ir produkts no Babes ( - spf 50 (tikai 50 ml) :p ,gādīgais vīrietis man viņu uzdavināja vasaras sākumā . es toreiz nepievērsu uzmanību nosaukumam .
  un vēl saka, ka vīriesi neko nesaprot skaistumkopšanas lietās ^^

  AtbildētDzēst
 12. Želeja tiešām laba-kad ziemā āda uz kājām niezēja no sausuma, tad šī želeja bija vienīgā, kas līdzēja, ne eļļas, ne ķermeņa sviesti, ne losjoni nelīdzēja (tie visi, šķiet, tikai pastiprināja niezi). Jāsmērē gan bija vairākkārtīgi, tas tiesa :)

  AtbildētDzēst