sestdiena, 2011. gada 28. maijs

Par betonu un par mūziku


Zināt jūs vai nezināt, bet 25-26 maijā Latvijā norisinājās Latvijas betona dienas (lūk, kur es biju pazudusi). Pasākums bija visnotaļ izdevies un zinātnieku, inženieru, projektētāju, būvuzraugu, ministrijas pārstāvju un ar dažādu ar būvniecību saistīto nozaru cilvēku plaši apmeklēts.
Betona dienu nagla bija profesora Borge J. Wiguma lekcija par sārmu pildvielu reakciju betonā. Viss ir pārāk sarežģīti un zinātniski un kurai meitenei vispār interesē betons? Tādēļ stāstīšu par mūziku.
Pavadīju ar profesoru abas šīs dienas, palīdzot iejusties un saprasties ar maniem tautiešiem. Brīnišķīgs cilvēks, ne tikai tāpēc, ka es pirmo reizi sastopu īslandieti, bet tāpēc, ka cilvēks jauks un patīkams, un it nemaz neizskatās uz pasē rakstītiem četrdesmit astoņiem! Otrās dienas izskaņā profesors man lūdza vairs nekad nesaukt viņu par „profesoru” un Mr. Wigum’u, tikai par Borge un uzdāvināja disku, ar brīnišķīgu dziedātājas Fabulas mūziku.

Izrādās, ka Fabula ir Borges sieva un Īslandē pazīstama dziedātāja.
Interesanti, bet tieši tāda mūzika man patīk – viegla, skanīga un ļoti vienkārša. Skaists vokāls apvienojumā ar klavierēm, sitamiem, stīgu un pūšamiem instrumentiem, un brīnišķīgām fotogrāfijām Borges  izpildījumā. Skaista un paliekoša dāvana no Īslandes.
Padalīšos ar dažām foto, bet mūziku jūs varat klausīties:Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru